«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері марафонів «Єдині новини #UAРазом» та «FreeДом», а також окремо аналізує якість мовлення.
Телеканали: «FreeДом», «1+1»
У блоці каналу «FreeДом» консультант Світового банку в сфері аналізу даних і кібербезпеки Михайло Кольцов зазначив, що головна мета блокування YouTube в Росії — позбавити людей будь-яких зовнішніх джерел інформації. Він також нагадав, що в Росії нещодавно закрили соціальну мережу Signal, а також Viber. Закриття YouTube — це такий собі фінальний акорд, адже сумнозвісний «Чебурнет» — це фактично радянські мультики, зауважив гість. Лишиться ще TikTok, блокувати який не дозволить Китай, тобто «Китай остаточно захоплює Росію», констатував Кольцов. «З цього моменту ми можемо розцінювати Росію як цифровий концтабір», — додав гість, порадивши тим, хто не хоче втрачати зв'язок зі зовнішнім світом, ретельно розібратися у VPN.
За словами політичного коментатора Максима Джигуна, прем’єр Словаччини Роберт Фіцо — перший європейський лідер, який за час повномасштабної війни Росії проти України поїхав до Путіна не з розмовами про необхідність деескалації та миру в Україні, а щоб поговорити про особисте. «Фіцо в цьому контексті навіть гірший за Орбана», — підкреслив гість. І Фіцо, і Орбан сподіваються заколисати своїх громадян нижчими цінами і спокійнішою, ніж в інших країнах, економічною ситуацією, проте забувають, що і угорцям, і словакам потрібні не лише дешеві енергоносії, але й урядовці, які розуміють відмінність демократичних цінностей Євросоюзу від російської диктатури. Путін робить знижки не з дружніх почуттів, а через прагнення контролювати ситуацію в країнах Східної Європи, а то й окупувати їх, вважає Максим Джигун.
Голова руху «За Свабоду» Юрій Губаревич відзначив, що чергові вибори Лукашенка відрізняються від попередніх, в яких опозиції хоча б якимось чином дозволялося брати участь. Нинішні «суперники» Лукашенка — повністю лояльні до влади люди, вони у передвиборчих етерах хвалитимуть Лукашенка, задля цього їх пустили на вибори. Якщо сценарії нібито підготовки держперевороту, про яку днями заявив Лукашенко, готувалися в його адміністрації, то ця карта буде використана у передвиборчій грі, вважає також Юрій Губаревич.
У блоці «1+1» політичний коментатор Володимир Фесенко теж зазначив, що Фіцо і Орбан «сформували маленький, але скандальний полюс, який порушує європейську солідарність щодо України й протидії Росії». Про що, власне, Фіцо домовлявся з Путіним, адже жодної спільної заяви так і не пролунало? До того ж, навіть якби Фіцо домовився з Путіним про постачання газу, без України організувати це все одно неможливо, зауважив Фесенко.
Російський медійник Ілля Давлятчин розповів, що учасники так званої «Прямої лінії» Путіна відбираються за принципом лояльності, всі їхні запитання відомі заздалегідь. Раніше була хоча б видимість гострих питань, зараз не переймаються навіть створенням ілюзії. Щоправда, малочисельних західних журналістів не цензурують, однак дискусії все одно не передбачається.
За словами директорки Східної правозахисної групи Віри Ястребової, мілітаризація дітей на тимчасово окупованих українських територіях набирає обертів. Російська влада на законодавчому рівні запроваджує у школах з першого класу так звані «уроки мужності». Початкову військову підготовку проходитимуть як хлопчики, так і дівчатка. За таких умов школи випускатимуть повноцінних солдатів, до того ж оброблених ідеологічно, спрогнозувала Ястребова.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.