Офіцер ЗСУ: Дуже легко зламати життя військовому рапортом про СЗЧ
Офіцер ЗСУ: Дуже легко зламати життя військовому рапортом про СЗЧ

Офіцер ЗСУ: Дуже легко зламати життя військовому рапортом про СЗЧ

Бувають дуже різні причини, що спонукають військового залишити позиції і службу. Це може бути як психологічний стан, так і неправильно поставлені командирами завдання, які неможливо виконати. Кожен випадок повинен розслідуватися окремо.

Таку думку висловив офіцер ЗСУ Вадим Васильчук у новому випуску проєкту Укрінформу «Командири нашої перемоги», який вийшов на Ютуб-каналі Укрінформу 23 грудня.

За його словами, у кожній окремій ситуації можна знайти чиюсь помилку чи неправильну дію. Усе потрібно розслідувати показово, бо якщо поставитися до цього поверхово, то такі випадки повторюватимуться. За спостереженнями воїна, багато командирів формально підходять до таких речей і за будь-які порушення одразу подають рапорт на бійців.

«Дуже легко зламати життя військовому, назвавши трьома буквами, ти ж – СЗЧ. Тобто людину сприймають як відпрацьований факт. Але поверховість призводить до повторюваності ситуацій», – зауважив офіцер.

На його думку, те, що парламентарії дали можливість військовослужбовцям, котрі покинули службу самовільно, повернутися до свого підрозділу чи перевестися в інший, дало привід до жартів. Бійці кажуть, що таким чином узаконили новий спосіб переведення. «Ми отримали фактично такий напівпродукт якийсь трішки, який наче узаконив саме СЗЧ. Є такий вислів – один раз можна», – зауважив Васильчук.

На його думку, потрібно розбиратися в кожному конкретному випадку – чи військовий залишив сам пункт постійної дислокації, чи залишив бойову позицію, що вже зовсім інша історія, з іншими наслідками.

Зі свого досвіду Васильчук розповів про випадок на Харківщині, коли бійці ПТРК самовільно залишили позицію, і це було схоже, фактично, на відмову від виконання наказу. «Ми мали з ними дуже неприємну бесіду, і я радий, що нам вдалося цю ситуацію виправити без серйозних наслідків. Насправді, завжди треба спробувати зрозуміти, чому людина це робить, який страх нею керує, чи боєць взагалі не може виконати завдання, чи просто неправильно для себе зрозумів, де є лінія, за яку вже не можна пересуватися. Важливо завжди дивитися в корінь», – аргументує офіцер і запевняє, що сам дає лише такі накази, які можливо виконати.

Вадим Васильчук – офіцер ЗСУ, депутат Київради 9-го скликання. Активний учасник Революції гідності, був свідком силового розгону і наступних трагічних подій на Майдані. З початком повномасштабного вторгнення став на захист держави, був командиром взводу та заступником комбата. Брав участь у звільненні Харківщини у складі 112-ї окремої бригади сил ТРО.

Повне інтерв’ю військового, якому вдається поєднувати службу в ЗСУ з політичною діяльністю, можна переглянути на Ютуб-каналі Укрінформу.

Як повідомлялося, Укрінформ започаткував серію програм «Командири нашої перемоги» про представників командної ланки ЗСУ. Під час інтерв’ю глядачі більше дізнаються про командирів, від яких залежить не лише успішне виконання бойових завдань, а й життя бійців. Це – офіцери, за плечима яких бойовий досвід, здобутий у складних військових операціях; командири, на яких рівняються бійці та які ведуть до перемоги.

Теги за темою
війна Збройні сили України
Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader