Вадим Васильчук
  • Дата народження
    6 листопада 1982
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Вадим Васильчук
1900

Вадим Васильчук

Васильчук Вадим Васильович: підприємець у сфері зв'язків з громадськістю та депутат Київради від «Голосу»

Вадим Васильчук - Фото 1

Васильчук Вадим Васильович — у VIII скликанні Київради був виключений з фракції «Самопоміч» через земельний скандал та нібито за нанесення шкоди репутації партії.

  1. Біографія
  2. Освіта 
  3. Сім'я
  4. Кар'єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання

Біографія

Вадим Васильович Васильчук народився 6 листопада 1982 року у місті Київ.

Освіта

У 1998 році закінчив спеціалізовану школу з поглибленим вивченням англійської мови. У 1999-2000 роках навчався у Києво-Могилянській колегії. У 2002-2004 роках вивчав книгознавство, бібліотекознавство та бібліографію у Київському національному університеті культури та мистецтв.

У 2010 році закінчив магістратуру Національного університету «Києво-Могилянська академія», отримав диплом історика.

Сім'я

Вадим одружений на Наталії Васильчук. Вона займається підприємницькою діяльністю. У подружжя троє дітей: Василь, Ганна та Богдана.

Вадим Васильчук - Фото 2

Кар'єра

З 2004 по 2008 рік Васильчук викладав у Києво-Могилянській академії, працював на кафедрі фізкультури, навчав студентів традиційному козацькому бойовому мистецтву «Спас».

Протягом 2004-2005 років Вадим також працював у компанії «Люксен», де був консультантом з історичних та етнографічних питань. Потім він очолював школу традиційного козацького бойового мистецтва «Спас».

Співпрацював зі співачкою Русланою у проєкті «Дика енергія». З 2006 по 2007 рік Вадим був її помічником у Верховній Раді. Працював на платній основі. Протягом двох років (2008-2010) Вадим був аналітиком у групі моніторингу засобів масової інформації.

З 2011 до 2013 року Васильчук очолював Братство Козацького Бойового Звичаю «Спас». У 2013 році Вадим був призначений заступником декана з виховної роботи у Києво-Могилянській академії. У грудні 2015 року він став фізичною особою-підприємцем (діяльність у сфері зв'язків з громадськістю).

Вадим Васильчук - Фото 3

У 2012 році Васильчук балотувався до Верховної Ради самовисуванцем по мажоритарному виборчому округу № 214 (частина Дніпровського району міста Києва). За Вадима проголосувало 1 012 (або 1,05%) виборців. З цим результатом він зайняв лише 10-е місце.

Через два роки Васильчук знову став кандидатом у народні депутати. На цей раз Вадим балотувався від партії «Демократичний альянс» по 215-му мажоритарному округу (Деснянський район Києва). Отримавши трохи більше 5% підтримки, він зайняв п'яте місце.

Зате у 2015 році Вадим був обраний депутатом Київради. Васильчук балотувався від партії «Самопоміч» та набрав 15% голосів виборців.

Вадим Васильчук - Фото 4

У VIII скликанні Київради він був першим заступником голови постійної комісії з питань освіти, науки, сім'ї, молоді та спорту. До 2018 року Вадим входив до фракції «Самопоміч», потім став членом депутатської групи «Київська команда», а з серпня 2020 року — позафракційним депутатом.

У 2019 Васильчук втретє боровся за депутатський мандат народного депутата. Як і у 2012 році, Вадим балотувався по 214-му мажоритарному округу. На цей раз він був кандидатом від партії «Голос». За Вадима віддали свої голоси 5 049 (або 6,57%) виборців — 4-е місце на окрузі.

У 2020 році Васильчук вдруге став депутатом Київради. В єдиному загальноміському виборчому списку партії «Голос» Вадим балотувався під 13-м номером.

У списку по округу №2 (Дарницький район) він йшов першим. На окрузі конкретно за Васильчука проголосували 1334 виборці (з тих, хто голосував за загальний список). Обраний депутатом по округу.

Вадим Васильчук - Фото 5

У IX скликанні Київради Вадим увійшов до складу фракції «Голос» та очолив постійну комісію з питань освіти і науки, сім'ї, молоді та спорту.

Васильчук брав активну участь у Помаранчевій революції. Був комендантом штабу Майдану під Будинком профспілок. Він організував кілька патріотичних акцій, зокрема «Ланцюги національної єдності», фестиваль «Гайдамака», гру «Козак-квест».

Вадим очолює громадські організації: «Козацьке братство «Спас», «Центр боротьби з ксенофобією серед фанатів», «Духовне зерно», «Я люблю Воскресенку».

Вадим Васильчук - Фото 6

Компромат

У 2018 році в київській «Самопомочі» розгорівся скандал. Четверо депутатів, в тому числі й Васильчук, були виключені з фракції. Як повідомив виконком «Самопомочі», депутати завдали значної шкоди репутації партії.

Річ у тім, що Васильчук та три інших представників «Самопомочі» у Київраді проголосували за виділення земельної ділянки (1,4 га) родичам свого колеги Романа Марченко. У виконкомі партії стверджували, що землі ці були захоплені незаконно.

У пресслужбі «Самопомочі» заявили, що Марченко використовував свій депутатський мандат для реалізації корупційних схем зі столичними ділянками землі. Частина колег-депутатів «довгий час не робили ніяких дій і заходів для запобігання таких голосувань і недопущення збитків для репутації партії».

У блозі для видання «Новое Время» Васильчук прокоментував рішення виконкому партії. Своє виключення з фракції він назвав своєрідним диктаторським законом Януковича-Садового, «який пропагує нескладні цінності: будь слухняним, керованим, лояльним, а головне — безвольним. Така політика простежується у всьому».

Деякі експерти зійшлися на думці, що показове виключення неугодних депутатів — тактичний крок мера Львова Андрія Садового перед президентськими виборами.

Вадим Васильчук - Фото 7

Декларація

У травні 2020 року Вадим Васильчук опублікував електронну декларацію про свої доходи за 2019 рік.

У столиці депутат Київради володіє двома квартирами (43,6 та 29,5 кв. м). У місті Світловодськ Кіровоградської області йому належить земельна ділянка (999 кв. м), житловий будинок (150,7 кв. м), сарай (16,9 кв. м), гараж (77,9 кв. м). У селі Шепарівці Івано-Франківської області Вадим володіє житловим будинком (43,4 кв. м), навісом (25,2 кв. м) та стайнею (16,4 кв. м). Вся нерухомість належить Вадиму у спільній власності.

У 2019 році Наталія Васильчук придбала автомобіль Opel Vivaro 2012 випуску за 200 тисяч гривень. Власної машини у київського депутата немає.

За 2019 рік у сукупності Вадим заробив 1,027 мільйона гривень. Наталя поповнила сімейний бюджет на 1,022 мільйона. У банках депутат зберігає 69 тисяч доларів, 3578 гривень та 543 євро, у його дружини — 78 тисяч доларів та 329 гривень. Готівковими коштами Васильчук задекларував 27,5 тисячі доларів, 188 тисяч гривень і 9352 євро, у дружини — 15,5 тисячі доларів, 7 тисяч євро і 151,6 тисячі гривень.

Посилання

Facebook

Згадки про персону