Міністерство освіти і науки України представило проєкт Порядку прийому до закладів вищої освіти у 2025 році, який окреслює нові правила вступу до магістратури.
Документ, що наразі пройшов громадське обговорення, передбачає можливість вступу на основі ступеня бакалавра або магістра, включаючи здобутий за іншою спеціальністю. Про це повідомляє Освіта.ua
Згідно з новими правилами, вступ до магістратури відбуватиметься за результатами єдиного вступного іспиту (ЄВІ) та єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ) 2023, 2024 або 2025 року, а також розгляду мотиваційних листів.
ЄВІ складатиметься з тесту з іноземної мови та тесту загальної навчальної компетентності, де для проходження необхідно набрати щонайменше 5 тестових балів з кожної частини. Для ЄФВВ встановлено поріг у 35 тестових балів.
Реєстрація електронних кабінетів розпочнеться 1 липня, а подання заяв триватиме з 1 до 22 серпня. Вступники зможуть подати максимум п'ятнадцять заяв загалом, з яких не більше п'яти – на бюджетні місця. Для допомоги абітурієнтам при роботі з електронними кабінетами у вишах працюватимуть консультаційні центри до 20 жовтня.
Конкурсний бал розраховуватиметься за формулою, що враховує результати тесту загальної навчальної компетентності (20%), тесту з іноземної мови (20%) та оцінку ЄФВВ або фахового іспиту (60%). Для окремих спеціальностей, зокрема у галузях освіти, культури, IT та інших, встановлено особливі умови щодо необхідних результатів випробувань.
Проєкт також передбачає спеціальні умови вступу для окремих категорій абітурієнтів, включаючи учасників бойових дій, осіб з інвалідністю та військовослужбовців. Вони матимуть можливість вступати за результатами співбесіди замість ЄВІ та фахового іспиту замість ЄФВВ.
Зарахування на бюджетні місця відбудеться 27 серпня, а на контрактну форму навчання – до 30 вересня. Переведення на вакантні бюджетні місця осіб, зарахованих на контракт, здійснюватиметься до 31 серпня. Заклади вищої освіти матимуть можливість встановлювати додаткові терміни вступу для абітурієнтів, що вступають на контрактну форму навчання.
Нагадаємо, МОН викрив понад 20 тисяч псевдостудентів - хто опинився поза вишами.