133-метрове судно отримало своє ім'я за назвою річки Нагара. Усі японські кораблі такого класу називають як місцеві річки.
Mitsubishi Heavy Industries провела церемонію вибору назви та спуску на воду фрегата Nagara на своїй корабельні Nagasaki Shipyard & Machinery Works у Нагасакі. Про це повідомляє Naval News.
133-метрове судно отримало своє ім'я за назвою річки Нагара, яка протікає від префектури Гіфу до затоки Айс. Усі японські кораблі такого класу називають за назвами місцевих річок.
Nagara — корабель класу Mogami, замовлених Міністерством оборони Японії. Очікується, що після завершення робіт з оснащення, включно зі встановленням корпусу, рухових установок, електрообладнання та озброєння, судно буде передано Міністерству оборони до 2027 фінансового року.
У потенційному конфлікті з Китаєм фрегати класу Mogami можуть зіграти ключову роль у забезпеченні морських інтересів Японії та протидії могутності Пекіна в Індо-Тихоокеанському регіоні, що росте. Ці передові фрегати призначені для багатоцільових операцій, що дає їм змогу протистояти широкому спектру загроз, особливо в Східнокитайському морі та прилеглих спірних районах.
Конструкція кораблів і високошвидкісна маневровість зроблять їх неоціненними для операцій у спірних водах, де вони зможуть виконувати розвідувальні та спостережні місії, не бувши виявленими. Ця можливість особливо важлива для моніторингу дій Китаю навколо островів Сенкаку і низки інших спірних морських зон.
Патрулюючи критично важливі райони та виконуючи місії з протичовнової оборони, кораблі класу Mogami можуть обмежити свободу пересування китайських підводних човнів.
Наземна та протиповітряна оборона також є основними сильними сторонами цих кораблів. Вони оснащені протикорабельними ракетами, морською гарматою і системою SeaRAM, кораблі класу Mogami можуть ефективно захищатися від китайських військово-морських засобів і авіації.
Нагадаємо, що на початку грудня в Балтійському морі корабель РФ відкрив вогонь по вертольоту Бундесверу.
Також повідомлялося, що 19 грудня військовий експерт повідомив, що на борту крейсера "Москва" могли перебувати ракети з ядерними боєголовками.