Крах режиму Асада став "геополітичною поразкою" росії – The Times
Крах режиму Асада став "геополітичною поразкою" росії – The Times

Крах режиму Асада став "геополітичною поразкою" росії – The Times

Після краху режиму Башара Асада в Сирії, найбільшому союзнику кремля на Близькому Сході, російські державні ЗМІ спробували применшити значення події для москви, заявивши, що пріоритет має війна в Україні.
 
Про це пише The Times.
 
Не всі прихильники кремля прийняли таку точку зору, і дехто вже називає подію "колосальною геополітичною поразкою росії".
 
На думку аналітиків, одержимість путіна війною в Україні призвела до зниження здатності росії впливати на події в інших країнах, зокрема, до ослаблення військово-стратегічних можливостей Кремля в Сирії.
 
"росія присутня в Сирії з радянських часів. А путін усе зіпсував за два тижні. І заради чого? Захопити ще одне село в Україні?", - зазначив один із московських журналістів.
 
Руслан Пухов, керівник московського аналітичного центру "Центр аналізу стратегій і технологій", зазначає, що москва наразі не володіє достатньою військовою силою, ресурсами, впливом і авторитетом для ефективного силового втручання за межами колишнього Радянського Союзу.
 
"Можна блефувати про свою силу і можливості на світовій арені, але важливо не почати вірити у власний блеф", - сказав він.
 
Водночас, пише The Times, є варіант, що для путіна Сирія була важлива, бо вона дала йому змогу кинути виклик Заходу і випробувати нову зброю, що він тепер може робити в Україні в набагато більших масштабах. Є також побоювання, що якщо Росія повністю виведе свої війська з Сирії, вона перекине їх на поля боїв у Донбасі.
 
Варто зазначити, що провал росії в Сирії відбувається на тлі ослаблення її впливу в інших країнах. Можна згадати невдалу спробу зірвати вступ Молдови до ЄС, анулювання результатів першого туру президентських виборів у Румунії, де переміг проросійський ультранаціоналіст Калін Джорджеску, а також протести проти проросійської правлячої партії в Грузії.
 
Хоча прямий зв'язок між війною і нездатністю Кремля нав'язувати і підтримувати свій вплив за межами своїх кордонів існує не завжди, масштабні втрати росії в Україні підірвали віру у її силу, каже Бен Дубоу, старший науковий співробітник Центру аналізу європейської політики.
 
"Здобувати перемоги на полі бою - єдиний вірний спосіб відновити довіру, але будь-які нові військові авантюри будуть пов'язані з ризиком нових поразок і нових запрошень кинути виклик російській владі", - зазначає він.

 

Теги за темою
Володимир Путін
Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader