Відомо всього 14 таких об'єктів: виявлено нову дивну комету в Сонячній системі
Відомо всього 14 таких об'єктів: виявлено нову дивну комету в Сонячній системі

Відомо всього 14 таких об'єктів: виявлено нову дивну комету в Сонячній системі

Загадковий об'єкт, який виявили в головному поясі астероїдів 2021 року, виявився кометою головного пояса.

Астрономи виявили нову незвичайну комету в Сонячній системі, яка отримала назву 456P/PANSTARRS. На відміну від інших комет, вона розташована в головному поясі астероїдів між Марсом і Юпітером. Уперше загадковий об'єкт, що отримав назву 2021 L4, вчені виявили 2021 року, але цей, як здавалося, астероїд, виявляв кометну активність, то він викидав газ у космос. Тепер же за допомогою нових спостережень астрономи визначили, що цей об'єкт є кометою головного пояса. На сьогодні відомо лише про існування 14 таких комет. Дослідження опубліковано в журналі Research Notes of the AAS, пише IFLScience.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Комети являють собою об'єкти, що складаються з льоду, каменю і пилу, які залишилися після формування Сонячної системи понад 4,5 млрд років тому. Зазвичай комети мають розмір від 1 до 10 км і обертаються навколо Сонця по дуже довгих і витягнутих орбітах. Більшість комет знаходяться в поясі Койпера і Хмарі Оорта на краю Сонячної системи і час від часу наближаються до Сонця.

Коли комети наближаються до Сонця, вони нагріваються і викидають газ і пил у космос, і таким чином у них з'являється хвіст і кома, тобто оболонка навколо ядра.

Водночас астроїди є кам'янистими об'єктами, розмір, яких може досягати понад 500 км, але вони не мають кометних хвостів і коми. Також у них кругова і коротша, ніж у комет орбіта. І все ж деякі астероїди проявляють разову кометну активність, коли в них виникає хвіст і кома через дуже швидке обертання або зіткнення з іншим космічним каменем. Ця група астероїдів знаходиться в головному поясі астероїдів між Марсом і Юпітером.

Знімки комети 456P/PANSTARRS, на яких ядро розташоване в центрі кожного зображення, а хвіст простягається вправо
Фото: IFLS

Комети головного пояса являють собою крижані об'єкти, які також обертаються навколо Сонця по кругових орбітах у головному поясі астероїдів. Вперше їх виявили у 2006 році. Ці комети є дуже рідкісними, адже до нового відкриття було відомо всього лише 13 таких об'єктів.

Тепер же астрономи виявили 14-ту комету головного пояса, що отримала назву 456P/PANSTARRS. Хоча цей об'єкт було виявлено ще 3 роки тому, тільки нещодавні нові спостереження змогли показати, що це дійсно комета, а не астероїд.

За словами вчених, 456P/PANSTARRS здійснює повний оберт навколо Сонця за 3956 днів або майже 11 років.

Якби хвіст і кома у цього об'єкта з'явилися тільки один раз, то його можна було б вважати активним астероїдом. Астрономи помітили, що під час наближення до Сонця хвіст у 456P/PANSTARRS з'являється, а потім зникає. Аналіз минулих даних показав, що поява хвоста повторюється. Тобто це активне крижане тіло, а значить комета головного пояса.

Поки що вчені не визначили точний розмір нової комети. Також астрономи до кінця не розуміють усі властивості таких крижаних об'єктів, адже їх було виявлено дуже мало.

Фокус уже писав про те, як Китай будуватиме свою базу на Місяці. Китай планує використовувати місячний реголіт для будівництва своєї бази на Місяці.

Також Фокус писав про те, що вже вчетверте цього року в Землю врізався астероїд, який змогли виявити вперше тільки за кілька годин до падіння. Новий астероїд увійшов в атмосферу над територією Сибіру і вибухнув, не заподіявши нікому шкоди.

Теги за темою
Космос
Джерело матеріала
loader