Комітет закордонних справ Європарламенту обговорив з депутатами Ради посилення санкцій проти Росії
Комітет закордонних справ Європарламенту обговорив з депутатами Ради посилення санкцій проти Росії

Комітет закордонних справ Європарламенту обговорив з депутатами Ради посилення санкцій проти Росії

Санкції проти Росії, а також її союзників, слід посилювати, аби ефективніше паралізувати російську військову машину, а санкційні списки розширювати, пильно стежачи за виконанням відповідних рішень.

Пропозиції щодо наступних обмежень озвучили на спільній зустрічі комітету з закордонних справ Європарламенту із депутатами Верховної Ради, передає кореспондент Укрінформу.

«Подальші кроки мають включати поширення обмежень на ключові сектори російської економіки, включаючи металургію, ядерну та хімічну промисловість, обмеження діяльності «Росатому», заборону використання повітряного простору ЄС для пасажирських рейсів між Росією та третіми країнами, запровадження ембарго на російське зерно, добрива та ключову сировину, таку як уран, титан, нікель, хром, нафта та газ», - наголосив у своєму виступі голова комітету ВР з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко.

Він нагадав, що мета санкцій - паралізувати російську військову машину, тому Європа повинна застосувати також вторинні санкції, зробивши торгівлю з Росією «токсичною» для таких країн, зокрема, як Китай та Індія.

Мережко підкреслив, що Росія навчилась ефективно обходити обмеження, вже накладені на неї Євросоюзом, через треті країни.

Представник групи Європейської народної партії в Європарламенті Міхаель Галер відзначив, що якби всі конкретні пропозиції щодо посилення європейських санкцій виконувались, Україна була б у кращому становищі.

«Ми повинні працювати над доповненням санкційного списку. Одна з речей, про які йде мова, калій - це те, де росіяни досі ще не мають жодних санкцій. Його достатньо на європейському ринку і без російських поставок. Я знаю, куди йдуть добрива, але є достатньо добрив з інших країн, які можуть бути використані. Тож це було б конкретним питанням для нашої сторони в Раді ЄС, яке можна було б розглянути», - відзначив Галер.

Член Альянсу соціалістів і демократів у Європейському парламенті Рафаель Глюксманн вважає, що європейці повинні закрити лазівки, через які РФ обходить санкції.

«Чому досі російська економіка не так сильно постраждала, так це тому, що ми все ще даємо їм ці лазівки. Наш перший обов'язок - це взяти цей список компаній, які досі працюють в Європі і допомагають Росії, китайських компаній, але також компаній з інших країн, і почати стежити за їхньою діяльності. Ми повинні переконатися, що цього разу наші санкції будуть ефективними», - наголосив французький депутат.

Як повідомляв Укрінформ, країни-члени ЄС опрацьовують 15-й пакет санкцій, якій міститиме, зокрема, заходи проти російського «тіньового» танкерного флоту, за допомогою якого Росія намагається обходити обмеження ЄС та G7 на граничну ціну російської нафти.

Фото: Shutterstock

Теги за темою
Економіка Європарламент
Джерело матеріала
loader