США мають дві програми створення бойової авіаційної системи майбутнього
США мають дві програми створення бойової авіаційної системи майбутнього

США мають дві програми створення бойової авіаційної системи майбутнього

Йдеться зокрема про те, що раніше у повітряних силах США вважали доцільним обмінюватися напрацюваннями по схожих проєктах із ВМС

Джерело: Defence Express

Сполучені Штати мають дві програми створення бойової авіаційної системи майбутнього Next Generation Air Dominance (NGAD) відповідно для ПС та ВМС, і якщо у повітряних силах США раніше призупинили реалізацію однієї з компоненти цього проєкту – а саме винищувача шостого покоління Next Generation Fighter (NGF), то у ВМС будуть продовжувати роботи над проєктом не залежно від того, яке рішення ухвалять у ПС.

Як пише видання The Aviationist, у ВМС США таким чином хочуть захиститися від можливих ризиків у контексті того, що ПС США можуть відмовитися від літака шостого покоління загалом. І якщо раніше у повітряних силах стверджували, що нібито вони обмінюються з військово-морськими силами ідеями та розробками по літаку, то тепер у ВМС США наголошують, що розробляють свій літак шостого покоління F/A-XX абсолютно незалежно.

Як нагадують у виданні, майбутній літак для ВМС має замінити не тільки F/A-18E/F, але й EA-18G і працюватиме у парі з F-35C – раніше ми розповідали про те, що виробництво F/A-18 Super Hornet припинять у 2027 році, останнє замовлення на ці літаки ВМС США видали у березні цього року, йшлося про 17 машин за 1,3 млрд доларів.

Разом з тим, програма ВМС США по новому літаку шостого покоління може зіштовхнутися з такими традиційними перепонами, як обмежений бюджет – як приклад, можна згадати новину про те, що на проєкт у 2025 році виділили майже в дев’ять разів менше коштів.

Станом на сьогодні відомо, що військово-морські сили США роздумують над пропозиціями від трьох компаній – учасники зі зрозумілих причин офіційно не розкриваються, але найбільш ймовірні кандидати це традиційно Boeing, Lockheed Martin та Northrop Grumman.

Як відзначається, важливою особливістю літака для ВМС США є бачення його ролі на полі бою – бо якщо у повітряних силах говорили про винищувач завоювання переваги у повітрі, то у ВМС хочуть мати багатоцільовий літак, який міг би виконувати і завдання захисту флоту, і далекобійні удари.

Джерело матеріала
loader