Артем Степанов та інші: п'ятірка найкращих українських футболістів до 19 років, які підкоряють Європу
Артем Степанов та інші: п'ятірка найкращих українських футболістів до 19 років, які підкоряють Європу

Артем Степанов та інші: п'ятірка найкращих українських футболістів до 19 років, які підкоряють Європу

Українські клуби відверто буксують у єврокубках сезону 2024/2025. «Динамо» програє всім поспіль, навіть відвертим середнякам та аутсайдерам Ліги Європи. «Шахтар» хоч і «упирається» у Лізі чемпіонів, чіпляючись за кожне очко, але все одно «пасе задніх». Усі розуміють – іде війна, і чекати сьогодні від вітчизняних клубів надрезультатів не доводиться.

Для вболівальників віддушиною може бути молоде покоління українських талантів, які грають у маститих західних клубах. Журналіст Коротко про розбирався, на кого з них у найближчому майбутньому може розраховувати національна збірна нашої країни.

Артем Степанов, «Баєр» (Німеччина), 17 років та 3 місяці

Юний нападник грає за юніорську збірну України і навіть поки що не був на переглядах у першій національній команді Сергія Реброва. Але вже дебютував у складі «Баєра» Хабі Алонсо у поєдинку проти австрійського «Зальцбурга» у Лізі чемпіонів. Артем став наймолодшим українцем, який зіграв у найпрестижнішому турнірі Європи.

Артем Степанов родом із Луцька, але тренувався в академії донецького «Шахтаря». Влітку 2022 року переїхав до Німеччини і став виступати за "Баєр" U-17. І за два роки пробився з молоді до основи. Після гри з австрійцями Степанов отримав високу оцінку від одного з лідерів "Баєра", Граніта Джакі.

«Ви можете побачити його класну статистику у складі команди U-19. Він не так довго знаходиться в Німеччині, але вже дуже добре адаптувався і чудово розмовляє німецькою мовою. Він дуже швидко навчається. Артем має чудові фізичні параметри, і він знає, як керувати своїм тілом. Приходить молодь та підштовхує нас, ветеранів, це весело», - сказав Граніт Джака.

До речі, за 6 турів у U-19 він уже "набив" 5 голів. А в U-17 минулого сезону – 19 голів. Це дуже пристойний результат. Тому не дивно, що Хабі Алонсо почав залучати гравця до основного складу. Але поки що розраховувати на те, що Степанов матиме багато ігрової практики в основі, не варто - конкуренція в Леверкузені величезна.

Артем Степанов дебютував у Лізі чемпіонів. Фото: інстаграм Артема Степанов

Олександр Петренко, «Баєр» (Німеччина), 17 років, 8 місяців

Та не Степановим єдиним. Ще один українець у Леверкузені – воротар Олександр Петренко. Перш ніж потрапити до "фармацевтів", він пограв за угорську "Кішварду". Петренко спочатку виступав за команду U-17, а згодом і U-19, де вже встиг стати основним голкіпером. Зріст хлопця 192 см, і це дозволяє йому почуватися у воротах досить комфортно та впевнено.

Цікаво, що гравець перші свої кроки робив як у системі донецького «Шахтаря», так і київського «Динамо», що насправді рідкісний мікс.

У Європі Сашко залишився тому, що коли почалася повномасштабна війна, «Динамо» віддав його в оренду до «Кішварди», а звідти він уже потрапив до Німеччини.

Перед Бундеслігою Петренко пройшов школу і «Шахтаря», і київського «Динамо». Фото: bravegk.com.ua

Ігор Костенко, "Бенфіка" (Португалія), 16 років, 9 місяців

Португальська «Бенфіка» давно «накинула оком» на українських воротарів. Номер 1 у її складі Анатолій Трубін. Окрім нього, у команді є ще один кіпер – уродженець Запоріжжя Ігор Костенко, чий зріст у 16 ​​років уже 2,02 метри!

Вихованець академії "Динамо", але з 2022 року вже перебуває в системі "Бенфіки". Спочатку грав за U-15, тепер уже у U-17. Встиг стати чемпіоном Португалії серед команд до 16 років.

У Лісабоні він перебуває на тренувальному контракті до повноліття. Після цього матиме шанс на підписання повноцінного контракту. А до того часу клуб забезпечує гравця харчуванням, житлом та медичним обслуговуванням.

У свої 16 років Ігор Костенко вже виріс до 2,02 метри! Фото: bravegk.com.ua

Данило Кревсун, «Борусія» (Німеччина), 18 років, 7 місяців

Ще один виходець із «Шахтаря», який теж грає в німецькому гранді в «Боруссії» (Дортмунд). До речі, Данило Кревсун – син української легкоатлетки Юлії Кревсун. Гравець виступав у складі «Шахтаря», але після початку повномасштабного вторгнення опинився у Німеччині. Там був зарахований до складу скромного «Пройссен Мюнстер» (третя ліга німецького чемпіонату). І вже там був помічений агентами із Дортмунда. Ті стали стежити за футболістом і, зрештою, 2023 року запропонували йому місце у складі.

Данило показав високий рівень – забив 9 м'ячів у першому ж сезоні за U-19. Він грає на позиції півзахисника, гарний як плеймейкер, атакуючий гравець, та й на захист повертається регулярно і до місця. Він універсал, що особливо цінується у сучасному футболі. Враховуючи прогрес, що демонструється Данилом, його поява в основному складі іменитого клубу - лише питання часу.

Данило Кревсун - гравець універсальний, що особливо цінується у сучасному футболі. Фото: dynamo.kiev.ua

Крістіан Шевченко, «Уотфорд» (Англія), 18 років 

Син легенди українського футболу Андрія Шевченка успішно йде стопами батька.

Звичайно, тінь зіркового тата завжди стоятиме за спиною Крістіана, і порівнянь з Андрієм йому не уникнути. Але такий уже його тягар - що вдієш, якщо твій батько - легенда футболу!

Про те, як у Крістіана справи у клубі, інформації небагато. Його поки що часто критикують. Але той факт, що у «Уотфорді» його випускають на полі, говорить про те, що він непоганий. Іноді забиває голи, часом навіть у важливих матчах. А ось стабільності йому не вистачає. Але багато залежатиме від того, наскільки старанно він працюватиме над собою.

Крістіану Шевченкові потрібно ще довести своє право на футболку з «сьомим» номером, як у батька. Фото: інстаграм Андрія Шевченка

Теги за темою
футбол
Джерело матеріала
loader