Чи допомагають вилікувати ангіну спреї для горла
Чи допомагають вилікувати ангіну спреї для горла

Чи допомагають вилікувати ангіну спреї для горла

Біль у горлі зазвичай викликаний вірусами або бактеріями. Якщо слизові оболонки почервоніли, ковтати стає боляче, а з носа тече та очі сльозяться, скоріше за все, це вірусний фарингіт. Зазвичай він минає самостійно за п'ять днів, пише 24 Канал з посиланням на NHS.

Якщо ж біль сильний, на мигдаликах з'явився наліт, і температура підвищилася, то винуватцем може бути бактерія. Цей стан відомий як "стрептококове горло", але у дорослих зустрічається всього в 10% випадків. Лікування бактеріального запалення вимагає застосування антибіотиків, які може призначити тільки лікар. Поліпшення стану зазвичай настає через кілька днів, але на повне одужання може піти близько десяти днів.

Як полегшити біль у горлі

Для одужання вірусної інфекції важливо дати собі час і відпочити, а проти бактерій використовуються антибіотики. Але в першу чергу людей цікавить, як швидко зменшити больові відчуття.

Можна обійтися і без медикаментів. Багатьом допомагає полоскання горла теплою підсоленою водою, рясне пиття та м'яка або прохолодна їжа. Вибір між картопляним пюре та морозивом залишимо за читачами.

Якщо народні методи не допомагають, можна вдатися до знеболювальних. Ібупрофен та парацетамол ефективно знімають біль у горлі й можуть поєднуватися з антибіотиками.

Наступний крок — це льодяники, які можуть містити цукор або протизапальні компоненти. Практично будь-які льодяники для розсмоктування допомагають полегшити біль у горлі, особливо з ментолом, він має знеболювальний та антисептичний ефект.

У рекомендаціях NHS спреї від болю в горлі займають останнє місце, а в американських рекрмендаціях CDC вони взагалі не згадуються. І ось чому.

Що ефективніше для зняття болю: таблетки, льодяники чи спреї

Хоча механізм дії таблеток для полегшення болю залишається незрозумілим, їхня ефективність, зокрема щодо болю в горлі, підтверджена науковими дослідженнями.

Спреї для горла викликають більше питань. З одного боку, вони мають діяти швидше на слизову, оскільки компоненти не проходять через травний тракт. З іншого боку, доказів їхньої ефективності досить обмаль, і розсмоктування льодяників може бути навіть більш результативним.

Проте використання знеболювальних спреїв дозволено. Головне – обирати спрей з перевіреними компонентами.

Що має бути в складі спрею від болю в горлі

Найбільш вивчені такі активні речовини в спреях: бензокаїн, хлоргексидин і бензидамін.

Бензокаїн. Вважається ефективним знеболювальним, але FDA попереджає, що його використання може призвести до метгемоглобінемії – стану, при якому в крові утворюється дефектний гемоглобін, який не може переносити кисень.

Хлоргексидин. Це антисептик місцевої дії, який довів свою ефективність у полегшенні болю у пацієнтів зі стрептококовою інфекцією, особливо в комбінації з антибіотиками.

Бензидамін. Протизапальний засіб місцевої дії, ефективність якого також підтверджена дослідженнями.

Теги за темою
Лікування
Джерело матеріала
loader