Документи, видані МСЕК, залишають свою силу, разом з усіма правами, виплатами, пільгами, відстрочками та соціальними послугами до дати наступного огляду, повідомляє 24 Канал з посиланням на Міністерство охорони здоров’я.
Людям з пожиттєвою інвалідністю не потрібно проходити повторне оцінювання. Це можливо лише за бажанням особи або за рішенням суду.
У випадку, якщо повторний огляд планувався на першу половину 2025 року, термін автоматично продовжується на 6 місяців, до 30 червня 2025 року, від дати початку оцінювання повсякденної діяльності.
Як пройти повторне оцінювання
Для проходження повторного оцінювання необхідно звернутися до особистого лікаря, який видасть направлення. Оцінювання проводитимуть експертні команди за новими стандартами.
Пацієнти, які пропустили повторний огляд з поважних причин, повинні пройти його до:
- 1 листопада 2025 року – для чоловіків віком 25-60 років з II або III групою інвалідності;
- 1 квітня 2026 року – для всіх інших категорій.
Кому можна не проходити повторний огляд
Необов'язковим є проходження повторного огляду для:
- осіб з пожиттєвою інвалідністю;
- людей з серйозними проблемами зі здоров'ям (онкологічні захворювання, повна сліпота, втрата кінцівок тощо);
- тих, хто перебуває в зоні бойових дій або на окупованих територіях;
- військових та правоохоронців, які служать, до закінчення служби.
Якщо документи вже є в МСЕК, і дата засідання призначена на 2025 рік, справа буде передана до відповідного медичного закладу, де працюватимуть експертні групи. Розгляд відбудеться у відповідний день, визначений МСЕК.
Для пацієнтів з тимчасовою інвалідністю, які мають пройти оцінювання у 2025 році, документи, видані МСЕК, залишаються чинними до моменту проходження оцінки. Їх також можна використовувати для продовження відстрочки в ТЦК та для договорів про відшкодування витрат за послуги з догляду.