Які документи необхідно мати власнику земельної ділянки
Які документи необхідно мати власнику земельної ділянки

Які документи необхідно мати власнику земельної ділянки

Документи видані власникам до 1 січня 2013 року

Те, що в людини є офіційне, зареєстроване право власності чи право користування земельною ділянкою, завжди підтверджують конкретні документи, передає 24 Канал із посиланням на "Земельний фонд України". Їх обов'язково повинні мати власники землі.

Документи, які посвідчують право власності на земельні ділянки, можна розділити на 2 групи. Документи першої групи видані власникам до 1 січня 2013 року включають:

  • державний акт на право приватної власності на землю;
  • державний акт на право власності на землю, або ж державний акт на право власності на земельну ділянку.

У різні історичні періоди державний акт мав різний вигляд та кожного разу вдосконалювався.

Документ 1992 – 2001 років мав рожевий (червоний) колір, він не містив у собі кадастровий номер конкретної земельного наділу. Однак це не стосувалось актів, які були видані у місті Києві після початку роботи місцевого земельного кадастру. Саме такий акт на землю містив у собі кадастровий номер у скороченому вигляді.

Важливо! Якщо у Вас є державний акт рожевого кольору без кадастрового номеру, то для переоформлення земельної ділянки має бути виконана кадастрова зйомка та розроблена технічна документація щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі. На підставі розробленої технічної документації державний кадастровий реєстратор вносить земельну ділянку до ДЗК та здійснює присвоєння кадастрового номеру земельній ділянці.

Документ 2002 – 2008 років був вже зеленого кольору та містив у собі кадастровий номер. Останній складався з 19 цифр, які були розподілені між собою двокрапками. Також документ містив у собі інформацію щодо коду регіону, кадастрової зони, кварталу та номеру конкретної ділянки землі.

Документ 2009 – 2012 років змінив свій колір на синій та у державний акт на землю були додані відомості щодо ідентифікаційного коду власника. Усі перераховані документи мають чинність й сьогодні.

Документи, оформлені після 1 січня 2013 року

Документи на ділянки, які оформлювалися після 1 січня 2013 року – це свідоцтва про право власності на нерухоме майно чи витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності.

З 2016 року і донині за результатами реєстрації права на земельну ділянку видається тільки витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Свідоцтво про реєстрацію права власності на земельну ділянку більше не видається. Для підтвердження внесення даних про земельну ділянку до ДЗК видається витяг з ДЗК.

Тому кожному власнику землі рекомендовано:

  • З'ясувати до якого виду з вищеперерахованих відносяться ваші документи на землю.
  • Визначити наявність кадастрового номеру та пересвідчитися, що він відповідає дійсності, а інформація про земельну ділянку, в тому числі про власника, внесена вірно до Державного земельного кадастру.
  • Якщо відомості про земельну ділянку, обліковується в Державному земельному кадастрі та не викликають сумнівів, то не варто обтяжувати себе зайвими клопотами.

Зверніть увагу! Коли інформація про земельну ділянку відсутня, але право власності визначено державним актом, необхідно потурбуватися про отримання витягу з Державного земельного кадастру та реєстрацію права в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Джерело матеріала
loader
loader