За 1000 днів збройного конфлікту Повітряно-космічні сили Росії, незважаючи на значну технологічну та чисельну перевагу, не змогли досягти домінування в повітряному просторі України.
Про це повідомляє Міністерство оборони Великобританії.
Ключовою подією, що кардинально змінила характер протистояння, стало активне використання безпілотних літальних апаратів (БПЛА). З середини 2024 року значне збільшення запусків дронів-камікадзе дозволило Росії отримати додатковий час для відновлення парку дальньої авіації та поповнення запасів крилатих і балістичних ракет.
Британські аналітики зазначають, що система протиповітряної оборони України стає дедалі складнішою. Російські війська постійно намагаються уражати критично важливу національну інфраструктуру та авіабази. Очікується, що взимку атаки на українську інфраструктуру продовжяться з метою зламати спротив українського народу.
Водночас Україна демонструє ефективність використання БПЛА. У вересні українські безпілотники завдали потужних ударів по чотирьох стратегічних складах боєприпасів, розташованих за сотні кілометрів від кордону. Знищений боєзапас став найбільшою втратою російських та північнокорейських боєприпасів за час війни.
Експерти Міноборони Великобританії підкреслюють: атаки показують неспроможність російської армії захистити власні стратегічні військові об'єкти від українських БПЛА.
Latest Defence Intelligence update on the situation in Ukraine - 22 November 2024.
— Ministry of Defence 🇬🇧 (@DefenceHQ) November 22, 2024
Find out more about Defence Intelligence's use of language: https://t.co/rGOlnhdoQr#StandWithUkraine 🇺🇦 pic.twitter.com/Zs535n85TA
Також нагадаємо: військовий експерт оцінив нові види озброєнь українського ВПК.