Як садити виноград восени: правила та рекомендації
Як садити виноград восени: правила та рекомендації

Як садити виноград восени: правила та рекомендації

Правила осінньої посадки винограду

Питання, яке турбує багатьох садівників, коли краще садити виноград — восени чи навесні. Єдиної думки стосовно цього не має, у кожного методу є свої переваги та недоліки

Чому потрібно садити виноград восени

  • Восени у винограду розвивається коренева система, а бруньки сплять. Тому якщо посадити виноград восени, всі свої сили він витрачає на формування коренів, а  навесні почне зразу зростати, не витрачаючи часу та сил на вкорінення.
  • Грунт після літа ще не встиг охолонути, а тим більше промерзнути, тому достатньо тепла для вкорінення рослини.
  • Восени, зазвичай досить вологи, висаджену лозу не потрібно рясно та часто поливати. 

Недоліки осінньої посадки винограду

 Недолік по суті лише один — раннє і раптове настання морозів, при яких саджанець не встигне прижитися і вимерзне. Однак, цьому можна запобігти, якщо правильно посадити виноград., а на зиму його ретельно вкрити.

Коли садити виноград восени

 Кращим періодом для садіння саджанців винограду восени, на думку фахівців, є початок жовтня - до перших заморозків. Але краще не затягувати з висадкою, щоб лоза встигла вкоренитися. Температура повітря повинні бути не вища + 15  і не нижче + 5-6 градусів. 

Як посадити виноград восени

  • Виноград любить яскраве сонце та добре освітлення, тому місце для садіння потрібно вибирати сонячне, захищене від північних вітрів і на віддалі від великих дерев на 4-6 м. -
  • Винограду не підходять низькі та вологі  місця з засоленим ґрунтом. Грунтові води не повинні бути на відстані меншій, ніж 1,5-2 м від коренів рослини. Якщо кращого місця не має, обов'язково зробіть дренажну систему для виведення зайвої води. Культура любить родючий і пухкий ґрунт
  • Перед тим як садити виноград, саджанець підрізають, залишаючи довжину в 15-20 см. Якщо коріння саджанця і так невеликої довжини, все одно варто злегка оновити зрізи коренів. На лозі повинно залишитися 4-5 вічок.
  • Корені лози вимочують у воді добу, пів доби. 
  • Заздалегідь викопують посадкову яму шириною 60-70 см і глибиною 70-80 см. На дні ями роблять дренажний шар, для цього використовують гравій, керамзит, щебінь. Шар садової землі з ями змішують з 2-3 відрами перегною, додають по 200 г суперфосфату і сульфату амонію та 1 кг золи. Приготовану суміш засипають в яму, злегка утрамбовують і рясно проливають. Зверху насипають шар садової землі без добрив для захисту коренів від опіків і залишають в такому вигляді для осідання ґрунту на 2 тижні. Якщо зразу садити виноград, не чекаючи осідання ґрунту, після висадки саджанця ґрунт осяде та оголить коріння рослини.
  • Коріння саджанця потрібно розправити, щоб вони не були зігнуті, інакше саджанець буде гальмуватися в розвитку.  В ямі встановлюють кілочок, прив'язують лозу і засипають садовою землею, проливають двома відрами води. Після осідання ґрунту, землю досипають.
  • Коли температура буде постійно мінусовою, висаджений виноград слід накрити.

Джерело матеріала
loader
loader