Україна найбільше потребує від західних партнерів систем ППО для захисту неба від обстрілів Росії. Про це в інтервʼю Укрінформу у кулуарах міжнародної виставки-конференції «ReBuild Ukraine Construction and Energy» у Варшаві сказав міністр енергетики України Герман Галущенко.
«ППО. Система ефективного захисту є головним питанням. До речі, мої колеги-міністри енергетики теж багато про це публічно говорили на конференції», – зазначив Галущенко, відповідаючи на запитання, яка допомога Україні потрібна від західних партнерів.
Він назвав це «хороший знаком», адже всі добре знають, що відремонтована й відновлена у 2023 році інфраструктура для стабільного проходження зими минулого року, на жаль, знову була знищена у цьому році.
«Тепер ми зробили чергову масштабну ремонтну кампанію. Але якщо відновлену інфраструктуру знову буде знищено, то це своєрідний біг по колу: ти ремонтуєш, а росіяни знищують її знову і знову. Звісно, ми у будь-якому разі все ремонтуватимемо, але ключовою проблемою, яку всі добре розуміють, є те, що ми маємо повністю закрити наше небо від повітряних атак», – наголосив Галущенко.
Він додав, що у схожому тоні висловлювалися на конференції міністри енергетик багатьох країн.
За його словами, рівень зацікавленості енергетичним сектором України серед іноземних партнерів збільшується. Навіть якщо порівняти з минулорічною конференцією з відбудови України, то на цій представлено набагато більше компаній – близько 600 з понад 40 країн світу.
«Надзвичайно важливо, що на конференції було дуже багато бізнесу, який хоче працювати в Україні. Є бізнес, що вже присутній в енергетичному секторі України, а є такий, який хоче прийти в нашу країну. Ключовою є підтримка, яку ми відчуваємо, вона реальна. Це підтримка проєктів, що реалізовуються як на рівні бізнесу, так і на рівні урядів», – сказав міністр енергетики.
Варто зазначити, чиновники в уряді заявляли, що до кінця жовтня та в листопаді проблем із енергопостачанням в Україні не буде. Також вони висловлюють надію, що цьогорічна зима пройде також майже без відключень, як і минулого року.
До слова, енергосистемаУкраїни входить в зимовий сезон «з найвищим можливим рівнем готовності», оскільки заплановані ремонти на електростанціях України були завершені вчасно.
Крім того, Єврокомісія працює над збільшенням максимального обсягу постачання електроенергії в Україну. Країни G7 та інші партнери від початку повномасштабного вторгнення Росії зібрали понад $4 млрд на відновлення енергетичної інфраструктури України.