Непорозуміння змусило Туреччину розгорнути в четвер чотири фрегати в південній частині Егейського моря поблизу проток Касос і Карпатос.
Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє Ekathimerini.
Кораблі ВМС Туреччини вже перебували в цьому районі для участі у фінальній фазі навчань Mavi Balina, коли отримали наказ перевірити чутки про те, що італійський корабель Ievoli Relume проводить дослідження в цьому районі.
Цей крок спантеличив грецьку владу, оскільки італійське судно залишалося на північ від Критуі далеко від місця розгортання турецьких кораблів.
Італійське судно опинилося в центрі 40-годинної кризи в липні минулого року біля Касосу.
Присутність турецьких військово-морських сил спонукала Грецію відстежувати ситуацію за допомогою канонерського човна і фрегата, що знаходилися неподалік, хоча вони не наближалися до турецьких кораблів.
Кризу було швидко врегульовано дипломатичними каналами, і турецькі кораблі залишили цей район пізніше того ж дня.
Свідченням посиленої реакції Туреччини стали чотири порушення грецького повітряного простору в південно-східній частині Егейського моря морським патрульним літаком CN-235, безпілотним літальним апаратом і двома гелікоптерами, які брали участь у турецьких військових навчаннях.
Надмірна реакція Туреччини підкреслює її чутливість до будь-якої діяльності або дискусій, пов'язаних зі Східним Середземномор'ям.
Ekathimerini часто наголошувала на різному сприйнятті Туреччиною Егейського моря і Східного Середземномор'я.
Туреччина заявляє про територіальні суперечки в першому регіоні, відстоюючи свої права в другому.
Зокрема, Греція встановила виключну економічну зону з Єгиптом в районі на південь від островів Касос і Карпатос, що відповідає міжнародному праву і морському праву.
Туреччина, однак, претендує на вплив на основі спірного і юридично сумнівного меморандуму між Туреччиною і Лівією.
На зустрічі, що відбулася в Афінах у минулу п'ятницю, міністр закордонних справ Греції Георгіос Герапетрітіс і його турецький колега Хакан Фідан провели відверту розмову про тривалі суперечки між їхніми країнами в Егейському морі та Східному Середземномор'ї.
Греція та Туреччина є союзниками по НАТО, але протягом десятиліть сперечаються з цілої низки питань, починаючи від повітряного простору до морської юрисдикції в східному Середземномор'ї і до розділення Кіпру.
Але наприкінці минулого року прем'єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс та Ердоган підписали Афінську декларацію про нормалізацію двосторонніх відносин.