Речник МЗС Георгій Тихий зазначив, що Україна є прозорою для моніторингу МАГАТЕ — цей факт виключає використання ядерних матеріалів у військових цілях.
Україна не володіє, не розробляє і не планує придбати ядерну зброю. Так Міністерство закордонних справ відреагувало на відповідні повідомлення ЗМІ щодо розроблення власної бомби.
"Україна дотримується ДНЯЗ; ми не володіємо, не розробляємо і не маємо наміру придбати ядерну зброю", — зазначив речник МЗС Георгій Тихий.
Він додав, що Україна тісно співпрацює з МАГАТЕ. Чиновник наголосив, що країна є повністю прозорою для його моніторингу, що виключає використання ядерних матеріалів у військових цілях.
Ядерна зброя України: що передувало
Нагадаємо, що видання The Times розповіло про підготовлений для Міністерства оборони України звіт. В ньому зазначалось, що українська промисловість має можливість протягом найближчого часу створити ядерну бомбу. За інформацією журналістів, країна має можливість створити ядерну боєголовку і стратегічну далекобійну ракету, яка летить на відстань 1 тис. км. Завдяки цим можливостям під загрозою опиняються військові бази та інші об'єкти ЗС РФ. Видання також зазначило, що в Україні є сім тонн реакторного плутонію. З цієї кількості речовини можна було б створити сотні боєголовок та відновити втрачений ядерний арсенал.
Раніше видання The Sun повідомляло, що президент Росії Володимир Путін збирався розпочати ядерну війну ще у 2022 році. Тоді Кремль планував вдарити по Україні тактичною зброєю.