У Міністерстві закордонних справ заперечили оприлюднену в ЗМІ інформацію про те, що Україна начебто може зробити власну ядерну бомбу, якщо США скоротить військову допомогу. Відповідну заяву оприлюднив у соцмережі Х речник МЗС Георгій Тихий.
«Україна віддана Договору про нерозповсюдження ядерної зброї; ми не володіємо, не розробляємо і не маємо наміру набувати ядерну зброю. Україна тісно співпрацює з МАГАТЕ і повністю прозора для його моніторингу, що виключає використання ядерних матеріалів у військових цілях», - написав Георгій Тихий.
Ukraine is committed to the NPT; we do not possess, develop, or intend to acquire nuclear weapons. Ukraine works closely with the IAEA and is fully transparent to its monitoring, which rules out the use of nuclear materials for military purposes. https://t.co/k5GhqyLtir
— Heorhii Tykhyi (@SpoxUkraineMFA) November 13, 2024
Раніше видання Times з посиланням на нібито доповідну записку, підготовлену для Міністерства оборони України, повідомило, що Україна зможе швидко створити базовий пристрій з плутонію за технологією, подібною до бомби «Товстун», яку американці скинули на Нагасакі у 1945 році.
У публікації Times також йшлося про те, що Києву, який має часу на будівництво і запуск великих потужностей для збагачення урану, довелося б використовувати плутоній, видобутий з відпрацьованих паливних стрижнів, що раніше застосовували у ядерних реакторах на атомних електростанціях.
Ще одне видання, німецький Bild, з посиланням на неназваного українського чиновника написало, що в України є матеріал і знання щодо створення ядерної зброї: «Матеріал у нас є, у нас є знання. Якщо буде вказівка, нам знадобиться лише кілька тижнів для створення першої бомби».
Фото: ілюстративне, з відкритих джерел
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.