Під час сеансу можуть використовуватися чаші, гонги та інші музичні інструменти, а також різні звукові записи, включаючи бінауральні ритми та звуки природи, повідомляє 24 Канал з посиланням на EXPLORE.
Наскільки ефективний саундхілінг
Наукові дослідження не підтвердили користь саундхілінга. Доступні роботи часто мають низьку якість: вибірки невеликі, методологія викликає сумніви, а деякі статті публікуються в журналах, пов'язаних з інтегративною медициною. Варто зазначити, що інтегративна медицина, що поєднує традиційні та альтернативні методи, часто виявляється неефективною і потенційно небезпечною.
Крім того, в статтях про саундхілінг часто обговорюється його вплив на мозкові хвилі, бінауральні ритми, біополе та блукаючий нерв. Дійсно, активність мозку може змінюватися, але це, швидше за все, пов’язано з розслабленням, зниженням активності або медитацією, а не з впливом звукових хвиль і вібрацій.
Ефективність бінауральної ритмотерапії також не була науково доведена. Концепція біополя – енергії, що випромінюється організмом – є частиною альтернативної медицини та деяких духовних практик, але її існування не підтверджене науковими дослідженнями.
Стимулювати блукаючий нерв можливо, але це відбувається завдяки глибокому диханню, фізичній активності, масажу або впливу холодної води, а не через звукові хвилі та вібрації.
Вплив музики на людину
Серед наукового співтовариства немає єдиної думки щодо специфічних властивостей музики. Однак, музика може впливати на настрій і психічне здоров’я, викликати позитивні емоції, а також допомагати в боротьбі зі стресом і відновленні після операцій.
Чому деяким людям допомагає
Позитивні ефекти саундхілінга можуть бути пов’язані з розслаблюючою атмосферою і практиками медитації під час сеансу. Однак без якісних доказів не можна однозначно стверджувати, що саме звуки музичних інструментів або вібрації мають лікувальні властивості чи сприяють покращенню самопочуття.