Лідер партії "Зоря Німану" Ремігіюс Жемайтайтіс виступив із заявою до послів ЄС, НАТО та Ізраїлю, в якій відкинув звинувачення в антисемітизмі.
Його слова цитує LRT, передає "Європейська правда".
Як зазначило видання, свою заяву, в якій він відкинув звинувачення в антисемітизмі, через які перебуває під судом, політик адресував послам країн НАТО та ЄС, а також Ізраїлю.
"Політичні опоненти, які програли нещодавні вибори до литовського парламенту, активно поширюють повідомлення про те, що і я, і політична партія "Зоря Німану", яка братиме участь у правлячій коаліції, є антисемітами", – заявив він.
Жемайтайтіс заявив, що хоче "особисто запевнити", що це не так "і ніколи не було так".
У заяві Жемайтайтіс відкинув звинувачення в антисемітизмі, наполягаючи на тому, що його пости в соціальних мережах критикували Ізраїль, а не висловлювали ненависть до єврейського народу.
Він також сказав, що поважає людей різних національностей, "які протягом століть сприяли і сприяють збереженню незалежності Литви і зростанню її процвітання".
"Я вважаю, що рівність усіх людей, повага до особистості та людської гідності кожної людини є основою кожної правової держави.
Я лише критикував нещодавні дії Ізраїлю в Палестині, які, до речі, також критикують багато політичних лідерів у всьому світі", – наголосив він.
Жемайтайтіс наполягає на тому, що його політичні опоненти використовували його заяви в політичних цілях під час цьогорічних виборчих кампаній.
Він розповів, що під час виборчої кампанії зустрічався з представниками єврейської громади в Каунасі, відвідав каунаську синагогу, де висловив свій жаль, пояснив свою позицію і висловив свою повагу до єврейського народу.
"Тому я ще раз щиро запевняю вас, що моя особиста критика дій керівництва Держави Ізраїль жодним чином не є критикою нації в цілому", – додав він.
Як відомо, литовським соціал-демократам довелось виправдовуватись за запрошення до формування коаліції партії "Зоря Німану".
Своєю чергою президент Науседа сказав, що не бачить можливостей для роботи Жемайтайтіса в новому уряді, оскільки це може створити проблеми у справі здійснення "активної та ефективної" зовнішньої політики.