Якщо хтось заявляє, що ось-ось знепритомніє, потрібно покласти цю людину або посадити, опустивши голову між колінами. Також варто дати їй випити води та запропонувати щось легкий перекус. Спробуйте дихати разом, зробивши кілька глибоких вдихів, щоб заспокоїтись, пише 24 Канал з посиланням на NHS.
Що робити коли людина знепритомніла
Якщо людина вже впала, не намагайтеся її підняти або посадити, оскільки лежачи кровопостачання мозку відновлюється швидше. Не потрібно плескати по щоках, розтирання скроні нашатирем або обливати водою. Що ж робити в такому випадку?
Покладіть людину на спину та перевірте, чи дихає вона. Це можна зробити трьома способами:
- спостерігайте за рухами грудної клітки;
- прислухайтеся до дихання;
- нахиліться і відчуйте повітря на своїй щоці.
Якщо травм немає і дихання присутнє, підніміть ноги постраждалого вище рівня серця, приблизно на 30 сантиметрів, якщо це можливо, щоб поліпшити приплив крові до мозку. Ослабте одяг, щоб не ускладнювати дихання.
Якщо інцидент стався в приміщенні, відкрийте вікно для потоку свіжого повітря. Щоб уникнути повторної непритомності, не підіймайте постраждалого занадто швидко. Якщо він не приходить до тями протягом однієї хвилини, обов'язково викликайте швидку допомогу за номером 103.
Якщо людина не дихає, терміново викликайте рятувальників або медиків. Потім почніть проводити серцево-легеневу реанімацію (СЛР) і продовжуйте до тих пір, поки не прибуде допомога або постраждалий не почне дихати. Нагадуємо, що СЛР включає 30 інтенсивних натискань на грудну клітку та два глибокі вдихи рот у рот. Якщо ви не впевнені у своїх навичках, попросіть допомоги.
Якщо постраждалий травмувався при падінні, прикладайте холод до синця, а порізи промивайте водою та накривайте пов'язкою. Для зупинки кровотечі найкраще натиснути на рану, накривши її чистою тканиною. Не переміщуйте постраждалого, якщо підозрюєте, що у нього є перелом. Викликайте швидку допомогу і залишайтеся з ним до її приїзду.
Коли викликати швидку
Отже, допомога необхідна в наступних випадках:
- якщо людина дихає, але не приходить до тями протягом хвилини;
- якщо людина не дихає;
- якщо є підозри на серйозні травми.
- у людини спостерігаються судоми;
- вона скаржиться на біль у грудях або на дивний серцевий ритм до або після непритомності;
- виникли проблеми з мовленням, зором або рухами;
- непритомність сталася під час фізичної активності.