"Воюй або працюй": прем'єр Шмигаль пояснив, кому повістки надходитимуть першими
"Воюй або працюй": прем'єр Шмигаль пояснив, кому повістки надходитимуть першими

"Воюй або працюй": прем'єр Шмигаль пояснив, кому повістки надходитимуть першими

Пріоритет у мобілізації сьогодні надається людям, які не працюють, безробітним, пояснює прем'єр Шмигаль.

Коротко:

Оголошений владою принцип "воюй або працюй" вже набув чинності. Згідно з ним, через систему "Оберіг" повістки на мобілізаціюнасамперед отримують військовозобов'язані, які не сплачують податків. Про це розповів прем'єр-міністр Денис Шмигаль на Київському міжнародному економічному форумі у четвер.

"Цей принцип уже запроваджений. Станом на сьогодні 98% розісланих повісток, які формуються уже через реєстр "Оберіг", направляються людям, які не платять жодної гривні податків і ніде не зареєстровані. Пріоритет у мобілізації сьогодні надається людям, які не працюють, безробітним. Відповідно, основа цього принципу уже втілена. Лише 2% повісток за останні два місяці було надіслано людям, які працюють", – сказав він.

'Воюй або працюй': прем'єр Шмигаль пояснив, кому повістки надходитимуть першими
Закон про мобілізацію / фото: Главред

Раніше у новорічному зверненні перед 2024 роком президент Володимир Зеленський вперше озвучив такий принцип. Він підкреслив, що в Україні не вийде просто ігнорувати війну: "ти або працюєш, або воюєш".

"Бо проти нас – найбільша у світі терористична організація. І очевидно, наскільки більше ми маємо робити, наскільки активніше робити, наскільки міцнішими мають бути наша єдність і боротьба", - заявив президент.

Мобілізація в Україні - що відомо

Мобілізація в Україні

Мобілізація в Україні - комплекс заходів, які проводяться з 2014 року у зв'язку з військовим вторгненням Російської Федерації.

У період із 2014 до 2015 року Київ провів шість хвиль часткової мобілізації, під час якої до армії призивали переважно громадян із досвідом військових дій або строкової служби в армії віком від 20 до 60 років.

24 лютого 2022 року Росія здійснила повномасштабне військове вторгнення в Україну. Київ оголосив загальну мобілізацію. До лав Сил оборони і безпеки призиваються військовозобов'язані громадяни (переважно - чоловіки) віком від 27 до 60 років.

Нещодавно в ТЦК назвали крайній термін, коли обмежено придатні мають пройти ВЛК.Як відомо, військовозобов'язані зі статусом "придатний до військової служби" можуть бути призначені на будь-яку посаду у ЗСУ.

Також в ТЦК назвали умову, за якої в Україні можуть скасувати призовну мобілізацію.Як підкреслив речник Полтавського обласного ТЦК та СП майор Роман Істомін, багато українців намагаються не помічати війну, вважаючи її "десь далеко".

Водночас, як раніше повідомляв Главред, у Верховній Раді таки визнали проблеми з мобілізацією. Там зізнались, що Україна не виконує план Генерального штабу щодо мобілізації до армії через сповільнення темпів поповнення військ, яке триває з серпня.

Інші новини про мобілізацію в Україні:

Джерело матеріала
loader