Це Укрінформу підтвердили у ВАКС.
Попереднє засідання було перенесене у зв’язку із тим, що АП ВАКС не отримала матеріали справи від попередньої судової інстанції.
Тож суд переніс засідання на 13:00 6 листопада із резервною датою 21 листопада, 15.00.
Як повідомляв Укрінформ, 3 та 4 жовтня в межах розслідування кримінального провадження щодо незаконного оформлення інвалідності чоловікам, які намагаються уникнути мобілізації, правоохоронці провели обшуки у службових кабінетах та за місцем проживання керівниці Хмельницької обласної МСЕК Тетяни Крупи та її близьких родичів.
У керівниці МСЕК в робочому кабінеті були виявлені $100 тисяч, підроблені медичні документи, списки «ухилянтів» із прізвищами та фіктивними діагнозами.
Вдома у посадовиці та її родичів вилучили майже $5 244 000, €300 тисяч, понад ₴5 мільйонів, брендові прикраси та коштовності.
Під час слідчих дій жінка намагалась позбутися частини грошей, викинувши дві сумки із $0,5 мільйона у вікно.
Правоохоронці також перевіряють підстави набуття родичами підозрюваної великої кількості об’єктів нерухомості за кордоном та в Україні, елітного автопарку, корпоративних прав та рахунків за кордоном із майже $2,3 мільйона.
5 жовтня правоохоронці затримали керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи та повідомили їй про підозру у незаконному збагаченні.
7 жовтня Печерський райсуд Києва обрав очільниці Хмельницької обласної МСЕК запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення 500 мільйонів гривень застави.
Після цього Офіс генпрокурора передав справу від ДБР на дорозслідування за підслідністю до Національного антикорупційного бюро.
22 жовтня Президент Володимир Зеленський провів засідання Ради нацбезпеки і оборони по ситуації з медико-соціальними експертними комісіями і зловживаннями посадових осіб різних державних органів із отриманням інвалідності.
Зокрема, на ньому йшлося про встановлення багатьох фактів порушень та очевидно фальшивих інвалідностей посадовців.
Серед іншого, на цьому засіданні РНБО було обговорено і ситуацію в органах прокуратури України. Президент заявив після засідання про необхідність кадрових рішень і про те, що має бути і персональна відповідальність через цю ситуацію в центральних органах влади – по вертикалі контролю за МСЕК.
За підсумками цієї розмови генпрокурор Андрій Костін написав заяву про звільнення.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, щобули звільнені керівництво Центральної медико-соціальної експертної комісії та керівники профільного департаменту Міністерства охорони здоров'я, який відповідає за координацію діяльності МСЕК.