Покоління Z у Німеччині: хто винен в економічних проблемах країни?
Покоління Z у Німеччині: хто винен в економічних проблемах країни?

Покоління Z у Німеччині: хто винен в економічних проблемах країни?

Німеччина стикається з новим етапом виклику економічних, і в центрі дискусій опинилося покоління Z — молоді працівники, які займають свої позиції в німецьких компаніях. Однак ставлення до цієї молоді далеко не однозначне: керівники найбільших підприємств критикують нове покоління, покладаючи на нього відповідальність за частину економічних труднощів. таким чином, з цієї причини називають часті лікарняні, які, за даними Fortune, можуть досягти 20 випадків на рік. Ця ситуація породила гостру дискусію про ефективність та адаптивність молодих працівників, які сталися з центральних тем у німецькому суспільстві.

Видання пише, що мільйони німців беруть лікарняні, щоб не працювати, зі швидкістю, яка майже вчетверо перевищує ту, що спостерігається у Великій Британії. Це надає абсолютно нового змісту прізвиську країни «Хвора людина Європи».

Дослідження Techniker Krankenkasse (TK), найбільшого фонду медичного страхування Німеччини, показали, що 2023 року працівники в середньому пропустили 19,4 робочих днів через хворобу, що є рекордним показником. Також може бути зафіксовано ще один рекордний рік відсутності на роботі після того, як 5,7 млн застрахованих працівників TK зареєстрували 14,3 млн лікарняних днів за перші 9 місяців поточного року.

Хоча Німеччині значною мірою вдалося уникнути технічної рецесії, економіка Німеччини скоротилася на 0,3% у 2023 році, і цього року очікується спад на 0,2%.

У 2022 році в Німеччині співробітники взяли 15 днів лікарняного. Для порівняння, у Великій Британії робітники втратили 5,7 днів через хворобу того самого року Німецька асоціація фармацевтичних компаній, що працюють у сфері досліджень (VFA), стверджує, що без вищою за середню кількість лікарняних днів економіка Німеччини зросла б на 0,5% у 2023 році, а не скоротилася б на 0,3%. Це означає, що високий рівень захворюваності в Німеччині обійшовся її економіці приблизно в 26 мільярдів євро минулого року, згідно з даними VFA.

Ці результати не вислизнули від уваги роботодавців Німеччини, які, схоже, не переконані, що їхні співробітники дійсно хворі. Один неназваний керівник провідної виробничої компанії повідомив FT, що серед робітників спостерігається «повне небажання» розуміти, які жертви необхідні для процвітання економіки країни. Він виділив «недбайливих» молодих співробітників як особливий проблемний випадок.

«А потім усі дивуються, чому Німеччина – хвора людина Європи», – сказав керівник.

Теги за темою
Німеччина Економіка
Джерело матеріала
loader
loader