У Німеччині планують розпочати контрольований продаж канабісу: Ганновер і Франкфурт-на-Майні стали першими містами, де запустять експериментальний проєкт у цьому напрямі. Продажі заплановано на початок 2025 року, і проєкт супроводжуватимуть науковці з Ганноверської медичної школи та Франкфуртського університету прикладних наук.
Про це пише німецьке видання Tagesschau.
Часткову легалізацію вживання та вирощування канабісу в Німеччині вже впроваджено, тож новий експеримент дозволить перевірити продаж продукції у спеціальних торгових точках. У Ганновері планують відкрити до трьох таких точок, а участь у проєкті зможуть взяти до 4000 дорослих мешканців міста, які погодяться регулярно проходити медичні огляди та брати участь у дослідженнях. Усі учасники отримають анонімні посвідчення, які дозволять їм купувати канабіс у рамках дозволених обсягів. У разі передачі товару іншим особам їх виключать з експерименту.
Франкфурт-на-Майні також запровадить подібну модель, але з додатковими умовами: учасники мають бути дорослими, мешкати у Франкфурті, бути фізично здоровими та готовими регулярно проходити обстеження. Вагітним, жінкам, що годують, та особам з психічними захворюваннями участь у проєкті заборонена.
Проєкт має на меті вивчити поведінку споживачів, вплив легальних продажів на здоров’я, захист молоді, а також оцінити ситуацію на чорному ринку. Мер Ганновера Беліт Онай вважає, що цей експеримент допоможе зрозуміти реальні соціальні потреби і проблеми: «Кількість споживачів у Німеччині постійно зростає, і заборони часто не дають належного ефекту», — заявив Онай, зазначивши, що легальний доступ до якісної продукції може мінімізувати ризики, пов’язані з небезпечними домішками на чорному ринку.
Проєкт підтримує компанія Sanity Group, яка спеціалізується на медичному канабісі та вже проводить аналогічні експерименти у Швейцарії. У Вісбадені, де раніше вже реалізували подібну ініціативу, продаж канабісу здійснюється тільки в аптеках.
Науковий супровід обіцяє надати унікальні дані для майбутньої політики, орієнтованої на фактичні результати, а не на припущення. Дослідження, як зазначає професор Кирстен Мюллер-Валь із Ганновера, може стати важливим кроком до сучасної політики щодо канабісу, заснованої на наукових даних і прагматичному підході.
Нагадаємо, з 16 серпня 2024 року в Україні почав працювати закон про медичний канабіс. Згідно з перехідними положеннями, чинності документ набрав наступного дня після опублікування – 16 лютого 2024 року. А на те, аби ввести закон у дію законодавці передбачили пів року з дня набрання чинності.
Закон регулює обіг канабісу лише в медичній, промисловій та науковій діяльності.Насамперед медичний препарат використовуватимуть для лікування ветеранів і онкохворих. В Україні дозволено використання канабісу, який виростили у нас в країні.