Незакінчена справа: чому зʼявляється відчуття неповного спорожнення кишківника
Незакінчена справа: чому зʼявляється відчуття неповного спорожнення кишківника

Незакінчена справа: чому зʼявляється відчуття неповного спорожнення кишківника

Якщо у вас запор, відчуття неповного спорожнення може мати свої причини. При утрудненому виведенні калу пряма кишка може не звільнитися повністю, що призводить до неприємних відчуттів, пише Сleveland Сlinic.

Хронічний запор може викликати зміни в чутливості прямої кишки, ануса і товстої кишки. Підвищений тиск у цих ділянках може вести до спазмів (тензимів), які іноді виникають навіть без наявності калу. Це стан часто спостерігається при синдромі подразненого кишківника (СРК), як із запорами (СРК-З), так і з діареєю (СРК-Д).

Причини неповного спорожнення при СРК

Вісцеральна гіперчутливість. Це стан, у якому нервові закінчення в кишківника надмірно реагують на нормальні процеси, такі як перистальтика і заповнення. Це може викликати дискомфорт і відчуття неповного спорожнення.

Порушення моторики. Якщо м'язи травного тракту працюють неправильно – або занадто слабо, викликаючи запори, або занадто активно, що призводить до діареї – це заважає нормальному процесу дефекації й може викликати відчуття неповного спорожнення.

Напруження під час дефекації

Сильне напруження під час дефекації може призвести до розширення вен в області ануса і прямої кишки, викликаючи геморой. Це може приносити біль і дискомфорт, а також створювати відчуття, що кишківник не повністю спорожнений.

Що робити

Зміна харчування. Для покращення роботи кишківника рекомендується збільшити споживання клітковини, яка міститься в овочах, фруктах, крупах і горіхах. Вона сприяє поліпшенню перистальтики та полегшенню дефекації. Варто уникати продуктів, що викликають газоутворення і тяжкість, таких як жирна їжа і солодощі.

Психологічна підтримка. Стрес відіграє значну роль для людей із СРК. Медитація та інші методи розслаблення можуть знизити рівень тривожності та полегшити симптоми.

Вправи. Регулярна фізична активність позитивно впливає на роботу кишківника.

Коли звертатися до лікаря

  1. Постійні болісні хибні позиви до дефекації.
  2. Відчуття неповного спорожнення кишківника.
  3. Біль в животі та здуття, які не минають або посилюються.
  4. Тривалі запори або діарея з чергуванням.
  5. Наявність крові в калі.
  6. Незрозуміле зниження ваги або слабкість.

Ці ознаки можуть вказувати як на функціональні розлади, такі як СРК, так і на більш серйозні захворювання, включаючи хворобу Крона, виразковий коліт або пухлини. Лікар проведе необхідні обстеження, включаючи аналізи крові та калу, а при потребі – інструментальні методи діагностики, такі як колоноскопія, для визначення причини симптомів і призначення відповідного лікування.

Теги за темою
Лікування
Джерело матеріала
loader