Комунальні борги і арешт рахунків: що робити, якщо ви не проживаєте у квартирі
Комунальні борги і арешт рахунків: що робити, якщо ви не проживаєте у квартирі

Комунальні борги і арешт рахунків: що робити, якщо ви не проживаєте у квартирі

Адвокат Віра Тарасенко пояснила, що за комунальні послуги зобов’язані платити всі повнолітні власники та зареєстровані в квартирі особи, незалежно від місця проживання. Щоб уникнути оплати, слід уникати власності чи реєстрації в житлі.

Усі власники та зареєстровані особи зобов’язані сплачувати ЖКГ солідарно, тобто борги можуть стягнути з будь-кого з них. Якщо один платить за всіх, він має право вимагати компенсацію від інших. Однак часто лише одна людина оплачує рахунки, а інші цього уникають. Про це пише Інформатор.

рахунки за ЖКГ, скріншот з відео

Через це комунальні служби подають до суду, що може призвести до блокування рахунків платника, тоді як інші залишаються без наслідків.

Тарасенко пояснила, що при солідарному стягненні боргів заплатити лише за себе неможливо. Той, хто оплатив борг, може вимагати компенсації від інших або звернутися до суду.

Також уряд запровадив проєкт для спрощення отримання пільг на оплату ЖКП для ветеранів та учасників бойових дій. Тепер достатньо однієї заяви, а члени родини теж можуть подати її замість ветерана.

оплата комунальних послуг, фото Pxhere

Для подання заявки ветерани повинні авторизуватися на порталі Пенсійного фонду України, заповнити онлайн-форму та прикріпити необхідні документи. Пільги надаються у грошовій формі, а їх отримання залежить від своєчасної оплати комунальних послуг. Якщо пільговик не сплачує, виплата пільг може бути зупинена.

Крім того, Знай.ua повідомляв, субсидії для людей з III групою інвалідності: чи мають вони право на зменшення витрат на ЖКГ

Джерело матеріала
loader
loader