У керівників МСЕК можуть конфіскувати вилучені під час обшуків гроші, – Верховний Суд
У керівників МСЕК можуть конфіскувати вилучені під час обшуків гроші, – Верховний Суд

У керівників МСЕК можуть конфіскувати вилучені під час обшуків гроші, – Верховний Суд

Про це заявив голова Верховного Суду Станіслав Кравченко.

У керівників МСЕК можуть конфіскувати вилучені під час обшуків гроші

Водночас Кравченко підкреслив, що в Україні діє принцип презумпції невинуватості.

Це має бути чітка процедура… якщо мова йде про обшук у рамках кримінальної справи, це може бути визнано неправомірною вигодою, якщо буде доведено. Якщо лише частина цих коштів буде визнана незаконно отриманими, то має бути в рамках загальної конфіскації,
– зазначив він.

За його словами, для того, аби кошти конфіскували має бути визнано, що їх отримали злочинним шляхом.

"Тобто теоретично у керівників МСЕК можуть конфіскувати кошти як по процедурі загальної конфіскації, так і спеціальної конфіскації", – сказав Кравченко.

Він також зауважив, що за останні роки антикорупційне законодавство значно змінилося, й окрім ст. 368 ККУ (неправомірна вигода), включає також поняття незаконного збагачення. За його словами, кошти від конфіскацій надходять на спеціальний рахунок Держказначейства.

Скандали з МСЕК

  • У жовтні розгорівся скандал із фіктивними інвалідностями, пов'язаними з головою Хмельницької МСЕК Тетяною Крупою, прокурорами та іншими чиновниками;
  • 16 жовтня ЗМІ повідомили, що на Хмельниччині 50 прокурорів оформили інвалідність. Обласний прокурор і 49 його підлеглих "кришували" корупційну схему Тетяни Крупи.
  • Президент Зеленський провів засідання РНБО, ухваливши рішення про ліквідацію МСЕК до кінця року.
  • 23 жовтня, в Офісі Генпрокурора повідомили попередні дані розслідування. Так, найбільший відсоток прокурорів з інвалідністю виявлено у двох областях – Черкаській та Хмельницькій. На Черкащині – 27,4% від загальної кількості, у Хмельницькій області – 29,8%.
Джерело матеріала
loader
loader