Євродепутат: Маємо готуватися до будь-якої військової агресії та оцінити для цього наявні ресурси
Євродепутат: Маємо готуватися до будь-якої військової агресії та оцінити для цього наявні ресурси

Євродепутат: Маємо готуватися до будь-якої військової агресії та оцінити для цього наявні ресурси

Російська агресія проти України стала «сигналом до пробудження» для всієї Європи, яка усвідомила власні вразливості та необхідність поєднання зусиль, щоб бути здатною захистити себе від сучасних безпекових викликів.

Таку думку висловив уінтерв’ю для Укрінформу депутат Європейського парламенту Андрюс Кубілюс, який номінований до призначення на посаду єврокомісара з оборони і космосу в новому складі Європейської комісії. 

«Ми - наша група, інші політичні групи в Європарламенті, Європейська комісія - ми всі маємо чітке розуміння, що Європа постає перед великою кризою геополітичної безпеки, викликаною агресивною поведінкою Росії та її загарбницькою війною проти України. Ми повинні на це реагувати. Від початку війни Європейський Союз зробив дійсно великі кроки вперед, він прокинувся та почав надавати Україні військову допомогу. Європа повинна бути готовою, щоб захистити себе», - зазначив європейський політик.

Відповідаючи на запитання Укрінформу, чи вважає він війну як неминучу загрозу в майбутньому, Кубілюс зауважив, що головною складовою його мандату на посаді єврокомісара з оборони й космосу, якщо призначення відбудеться успішно, буде саме консолідація зусиль країн-членів ЄС для того, щоб відвернути таку загрозу.

«Неминучим є мир. Це випливає з політичних директив для нової Європейської комісії, які були представлені влітку, коли президентка Єврокомісії(Урсула фон дер Ляєн – ред.) проходила процедуру затвердження шляхом голосування в Європейському парламенті. Ці політичні вказівки дуже чітко говорять, що оборона є одним з найважливіших пріоритетів на наступні п’ять років, поряд із питаннями конкурентоспроможності», - зазначив Кубілюс.

Він зауважив, що Росія, яка розпочала неспровоковану загарбницьку війну проти України, переспрямовує власну економіку на військові рейки, і ця обставина потребує консолідації зусиль та політичної ініціативи від європейської спільноти.

«Моя посадова інструкція (як майбутнього єврокомісара - ред.) починається зі слів: Європа має бути готовою до найбільш екстремального військового розвитку. Це означає, що Європа має бути готовою до будь-якої військової агресії. Це вимагає від нас дуже чітко оцінити, які ресурси ми маємо зараз в Європейському Союзі, щоб захистити себе, і що нам ще належить зробити», - вважає кандидат до призначення на посаду «оборонного» єврокомісара.

Він нагадав слова президента Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн, яка нещодавно, під час конференції GLOBSEC у Празі, наголосила, що ЄС має ґрунтовно переглянути власну оборонну політику та оборонну готовність.

«Коли почалася ця війна, для Європи та для Європейського Союзу це (відповідь на неї – ред.) не було простим завданням. Була проблема, наприклад, у виконанні зобов’язання доставити в Україну один мільйон артилерійських снарядів. Ми зробили певні кроки, збільшили оборонне виробництво, але нам потрібно робити більше, оскільки подібні проблеми існують і в інших секторах оборонної промисловості. Саме тому моя відповідальність та мій портфель будуть значною мірою пов’язані з вирішенням саме цих проблем", - сказав депутат Європейського парламенту Андрюс Кубілюс.

Як повідомляв Укрінформ, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус заявляв, що Росія зробила ставку на військову економіку та, ймовірно, за кілька років буде спроможна атакувати країну НАТО.

Теги за темою
війна Європа
Джерело матеріала
loader
loader