Цей метод може стати безпечною та неінвазивною альтернативою традиційним методам лікування депресії, включно з медикаментами і терапією. Результати досліджень опубліковані в журналі Nature Medicine.
Що відомо про новий метод лікування депресії
Вчені запропонували транскраніальну стимуляцію постійним струмом (ТСПТ). Це неінвазивна процедура, яка використовує слабкий електричний струм (від 0,5 до 2 міліампер). Він подається через спеціальний приклад з електродами, які прикріплюються на шкіру голови для стимуляції певних ділянок мозку.
У дослідженні взяли участь 174 дорослих із діагнозом депресія середнього та тяжкого ступеня. Учасників випадковим чином розділили на дві групи:
- 1 група отримувала активний електромагнітний імпульс,
- 2 група отримувала плацебо, яке не подавало жодного струму.
Обидві групи 10 тижнів користувалися приладами у домашніх умовах із різною кількістю сеансів на тиждень.
В учасників 1 групи стан справді покращився. 44,9% учасників активної групи досягли ремісії, тоді як у групі плацебо цей показник становив лише 21,8%.
Професорка Синтія Фу з Королівського коледжу Лондона зазначила, що хоч ліки та терапія можуть бути ефективними у лікування депресії, вони недоступні багатьом верствам населення та мають побічні ефекти.
Водночас ТСПТ – це потенційно новий підхід, який одночасно доступний і не має ускладнень, пов'язаних із нинішніми методами лікування першої лінії.
Вчені проведуть більше досліджень ТСПТ, щоб переконатися у дієвості цього методу.