Військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко розповів 24 Каналу, що найближчим часом інтенсивність наступу окупантів не зменшиться. Також Головнокомандувач Олександр Сирський озвучив втрати росіян у Курській області за останні три місяці, – це 17 819 осіб.
Буде новий етап
Як зазначив військовий оглядач, росіяни акцентуватимуть на зміні пріоритетності напрямків та концепції використання сил та засобів.
Росіянами переважно буде використовуватись піхотна компонента,
– наголосив він.
Водночас до кінця 2024 року, на його думку, не відбудеться чогось непередбачуваного. Зокрема українські сили продовжуватимуть перебувати в обороні.
Основна наша мета – виснаження супротивника, і він виснажується досить серйозно. Навіть поява північнокорейських військових на фронті – це ще один доказ цього,
– впевнений Коваленко.
Зверніть увагу! Розвідка Естонії оцінила збитки російських окупантів впродовж жовтня. Заступник начальника Центру оборонної розвідки Естонії Янек Кессельманн вважає, що Росія зазнала найбільших втрат з початку війни – приблизно 40 тисяч російських солдатів.
Проте 2025 рік буде відрізнятися від попереднього як діями ЗСУ, так і ворога. На це матиме вплив насамперед чинник виснаження Росії.
Впродовж 2024 року Росія виснажилась у два рази більше, аніж в 2022-му та 2023-му – загально. Це вплине на їхні подальші можливості проводити інтенсивні наступальні бойові дії у 2025 році,
– зауважив військовий оглядач.
Тому завдання українських сил, за його словами, воювати з Росією не кількістю, а якістю. Причому не тільки якістю особового складу, але й високотехнологічною компонентою, щоб знаходити шляхи підвищення кількості втрат росіян.
У 2025 році буде новий етап, коли маємо адаптуватися, оскільки Росія буде переходити на повне домінування на полі бою піхотної складової – живої сили,
– підкреслив Олександр Коваленко.
Зараз росіяни зазнають величезних втрат саме через те, що вони наступають саме піхотною складовою. Основною ж метою українських сил, додав він, залишається ліквідація російського людського ресурсу, навіть без прямого контакту з нашим людським ресурсом, – використовуючи високі технології.