У Білорусі двох українців - батька й сина засудили до 20 років колонії кожного
У Білорусі двох українців - батька й сина засудили до 20 років колонії кожного

У Білорусі двох українців - батька й сина засудили до 20 років колонії кожного

У Білорусі двох українців - батька й сина засудили до 20 років колонії кожного

Їх звинуватили у диверсійній і терористичній діяльності

У Білорусі засудили до 20 років виправної колонії посиленого режиму двох українців - батька й сина Сергія та Павла кабарчуків. Їх звинуватили у нібито "диверсійній "діяльності. Кожному також призначили штраф у 28 тисяч білоруських рублів.

Про це повідомляє державне білоруське агентство БЕЛТА.

Батько й син, нібито, разом з громадянами Білорусі, готували теракти й інші злочини, пов'язані з боєприпасами, стверджують обвинувачі.

Також чоловіків звинуватили у агентурній діяльності і визнали винними. Судовий процес був закритим. Затримані співробітничали зі слідством, зазначає білоруське агентство.

За версією, яку виклала БЕЛТА, батько й син були членами "диверсійно-розвідувальної групи", відправку якої на територію Білорусі організувала СБУ. Білоруські силовики стверджують, що Кабарчу-старший раніше був співробітником Державної прикордонної служби України, а після звільнення став займатися контрабандою.

Білоруське видання "Флагшток", як пише Голос Америки, з'ясувало, що в Україні Кабарчуки з червня 2023 року перебували під слідством. Їх звинувачували за трьома статтями, у тому числі про контрабанду наркотичних засобів, а також їхнє незаконне виготовлення та збут.

Журналісти зазначали, що в Україні батькові та сину загрожувало до 12 років позбавлення волі. Разом з ними на кордоні з Білоруссю було затримано жителя Бреста Віталія Власюка, якому висунули звинувачення в контрабанді.

Раніше Служба зовнішньої розвідки закликала українців за можливості відмовитися від поїздок в республіку, яка підтримує РФ. У повідомленні СЗР сказано, що у РБ ризики для громадян нашої держави мають менший масштаб, аніж у Росії, але перебування там все одно може загрожувати життю та безпеці українців. 

Сьогодні в Білорусь не можна в'їхати через українських кордон. Та це можна зробити, перетнувши кордони інших держав, які є сусідами республіки. Тому у Службі нагадали, які загрози є там: 

  •  фільтраційні заходи після прибуття (опитування про мету приїзду, особисті дані, політичні погляди тощо);
  • вилучення телефонів для їх "перевірки", аналізу (їх під'єднують до спеціалізованого "криміналістичного софту", завдяки чому зі смартфонів викачають інформацію, в тому числі з месенджерів Telegram, Signal та WhatsApp, це стосується й видалених діалогів та повідомлень);
  • на цьому етапі громадян України можуть затримати, оскільки білоруська сторона може по-різному трактувати інформацію, отриману з ґаджетів;
  • ризик депортації або кримінального звинувачення за статтею про "екстремізм";
  • прискіплива увага з боку спецслужб та поліції. 
Джерело матеріала
loader
loader