Про це повідомляє поліція Рівненської області, передає Укрінформ.
«На Рівненщині слідчі поліції повідомили про підозру лікарці міжрайонної спеціалізованої МСЕК, яка сприяла ухиленню від мобілізації», - йдеться у повідомленні.
Як зазначається, медикиня допомогла військовозобов’язаному отримати довідку із визначенням 3 групи інвалідності та індивідуальну програму реабілітації інваліда. Це надавало йому можливість в період дії правового режиму воєнного стану на території України та впровадження загальної мобілізації, виїхати за кордон.
У поліції нагадали, що протиправний бізнес налагодила 50-річна жителька Рівненського району із двома спільницями. До справи залучили понад 20 медичних працівників, серед яких посадовці медико-соціальних експертних комісій обласного центру.
Для отримання групи інвалідності 47-річним «клієнтом» розпочали організацію виготовлення підробленої медичної документації останнього, із внесенням інформації про проведення лікування «клієнта» в медичних закладах Рівного та скерування матеріалів на МСЕК для подальшого розгляду та встановлення групи інвалідності.
У рамках кримінального провадження 23 жовтня слідчий слідчого управління повідомив 46-річній лікарці про підозру.
Під час обшуку за місцем її проживання правоохоронці вилучили отримані медикинею грошові кошти.
Досудове розслідування здійснюють працівники Слідчого управління ГУНП в Рівненській області за оперативного супроводу співробітників Служби безпеки регіону та за процесуального керівництва Рівненської обласної прокуратури.
Як повідомляв Укрінформ, Служба безпеки України та Національна поліція викрили у Рівному 29 осіб, задіяних в масштабній корупційній схемі ухилення від мобілізації. За матеріалами справи, оборудку організувала очільниця місцевого агентства нерухомості та дві її підлеглі, які залучили до незаконної діяльності 26 медпрацівників. Серед них – посадовці медико-соціальних експертних комісій обласного центру.