![Викликає побоювання: вчені розкрили, як корпорації впливають на випробування ліків проти раку](https://thumbor.my.ua/fUXwU7U6PoRGuNQ8w6ihkCKnYo4=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F86a41605376a4b14e3fc51680007e63b.jpg)
Викликає побоювання: вчені розкрили, як корпорації впливають на випробування ліків проти раку
Дослідники з Комплексного онкологічного центру Лінебергера при Університеті Південної Каліфорнії розповіли, що домінування спонсорованих клінічних досліджень проти раку викликає побоювання в експертів. Про це пише News Medical.
Ризики впливу компаній на дослідження ліків
З 2018 по 2022 рік кількість учасників досліджень, що фінансуються промисловістю, збільшилася у вісім разів порівняно з федеральними дослідженнями.
Доктор медичних наук Яра Абду і вчений Норман Е. Шарплесс вважають це одночасно хорошою і поганою новиною. Позитивною стороною фінансування від промисловості є те, що розробка методів лікування раку все ж пришвидшилась.
Однак погано є те, що спонсоровані промисловістю випробування часто зосереджені виключно на розробці нових ліків і методів лікування, ігноруючи інші важливі галузі досліджень. Зокрема ті, що спрямовані на менш агресивні методи лікування.
Також наразі федеральне фінансування особливо відстає в таких сферах, як профілактика раку, скринінг та усунення нерівності в охороні здоров'я. І ці недоліки можуть залишити основні групи пацієнтів без доступу до життєво важливих досягнень науки.
Абду пояснив, що такий дисбаланс може підірвати стійкість довгострокових випробувань і обмежити користь для різних категорій онкологічних хворих.
Також тривалий застій у федеральній підтримці може нашкодити розвитку майбутніх лідерів у галузі досліджень раку, обмежуючи їхні навички та зв'язки, необхідні для успіху.
Зростаючий дисбаланс між промисловим і федеральним фінансуванням досліджень у галузі раку є ризиком для різноманітності і навіть ефективності майбутніх методів лікування. Якщо ця тенденція збережеться, найважливіші галузі досліджень, особливо ті, які не розглядаються приватними компаніями як фінансово прибуткові, можуть постраждати від недостатнього фінансування і водночас позбавити мільйони людей надії на лікування,
– мовиться в повідомленні.
У своїй публікації Абду і Шарплесс не лише висвітлили проблему, а й запропонували план дій, як можна виправити ситуацію.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)