Луческу побив світовий рекорд зі збірною Румунії, який тримався майже 60 років

Гості здобули впевнену перемогу з рахунком 3:0. Вона дозволила румунам закріпитися на першому місці у своєму квартеті.

Неймовірний показник

Цей матч став особливим на індивідуальному рівні для досвідченого наставника національної команди Румунії Мірчі Луческу. Він дав йому змогу встановити світовий рекорд за тривалістю роботи в одній збірній, повідомляє IFFHS.

За даними Міжнародної федерації футбольної історії та статистики, колишній тренер київського Динамо та донецького Шахтаря на чотири дні перевершив показник парагвайця Мануеля Флейтаса Соліча.

Мірча Луческу вперше очолив збірну Румунії 11 листопада 1981 року в поєдинку проти Швейцарії (0:0). Таким чином, з першої до поки останньої гри іменитого фахівця на чолі румунської національної команди минуло 42 роки 336 днів.

Попередній рекордсмен Флейтас Соліч при цьому дебютував на чолі збірної Парагваю у вересні 1922 року. Останній матч на цій посаді він провів у серпні 1965 року.

Рекордсмени за найдовшою кар'єрою у збірних: топ-5

1. Мірча Луческу (Румунія) – 42 роки 336 днів
  2. Мануель Флейтас Соліч (Парагвай) – 42 роки 332 дні
  3. Хуан Кутільяс (Філіппіни) – 37 років 75 днів
  4. Вітторіо Поццо (Італія) – 36 років 37 днів
  5. Маріо Загалло (Бразилія) – 35 років 62 дні

Важливо. Цей рейтинг не враховує перерви в роботі фахівців зі збірними. Тому період, коли вони не працювали із національними командами, також враховано в рейтингу.

Зазначимо, що свій наступний поєдинок, у якому Луческу оновить рекорд, збірна Румунії проведе 15 жовтня проти Литви.