У Національній раді з питань телебачення і радіомовлення сподіваються, що в Україні через ризики, пов’язані з використанням Телеграм, цей месенджер невдовзі буде повністю заблокований, як це свого часу було з Однокласниками, ВКонтакте та всіми сервісами компаній Яндекс та Мейл.ру.
Про це йдеться у повідомленні на сайті Нацради.
У повідомленні йдеться, що про небезпеку популярного серед українців месенджера у Нацраді почали говорити понад рік тому.
«Головне завдання — захистити не стільки співробітників, які за службовими обов’язками детально поінформовані про вади Телеграму, скільки службову інформацію. Тому є правило — на пристроях, де створюється, обробляється і зберігається службова інформація, телеграму бути не може як у вигляді застосунку, так і у вебверсії», — кажуть у Нацраді.
У Нацраді уточнили, що вони створюють окрему мережу для аналізу контенту діяльності медіа в телеграм.
«Ми сподіваємося, що поточний стан протидії ризикам, що пов’язані з використанням цієї соцмережі державними органами, є проміжним, і невдовзі Телеграм буде повністю заблокований в Україні, як свого часу було заблоковано Однокласники, ВКонтакте та всі сервіси компаній Яндекс та Мейл.ру», — додають у Нацраді.
Нагадаємо, щоу Національній раді з питань телебачення та радіомовлення заборонили користуватись телеграмом на робочих комп'ютерах і телефонах.
Такожвикористання месенджера «Телеграм» обмежать у Верховній Радіза рекомендацією Ради національної безпеки і оборони України.
Національний координаційний центр кібербезпеки ухвалив рішення обмежити використання месенджера «Телеграм» у державних органах, військових формуваннях та на об'єктах критичної інфраструктури.
Начальник ГУР МО України Кирило Буданов навів дані щодо наявності в російських спецслужб доступу до особистого листування користувачів телеграму та їхніх персональних даних, а представники Служби безпеки та Генерального штабу ЗСУ зазначили, що ворог використовує месенджер для кібератак, встановлення геолокації користувачів та корегування ракетних ударів.
- Читайте також:Арешт Дурова: покарання за співучасть у злочинах чи наступ на свободу слова
Фото: телеграм / Getty Images
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.