Викриття тривалого COVID: вчені виявили приховані віруси в крові
Викриття тривалого COVID: вчені виявили приховані віруси в крові

Викриття тривалого COVID: вчені виявили приховані віруси в крові

Дослідники з Brigham and Women’s Hospital виявили, що люди, які демонструють широкий спектр тривалих симптомів COVID, мають вдвічі більше шансів мати білки SARS-CoV-2 у своїй крові порівняно з людьми без таких симптомів.

Нове дослідження показує, що стійка інфекція може бути причиною тривалих симптомів COVID у деяких людей. Дослідження, проведене Бригамською та жіночою лікарнею, ключовою установою в системі охорони здоров’я штату Массачусетс, виявило ознаки поточної інфекції у 43 відсотків учасників, які повідомили про серцево-легеневі, кістково-м’язові або неврологічні симптоми, пов’язані з тривалим COVID. Ці результати були опубліковані сьогодні (9 жовтня) в Clinical Microbiology and Infection.

«Якщо ми зможемо ідентифікувати підгрупу людей, які мають стійкі вірусні симптоми через резервуар вірусу в організмі, ми зможемо лікувати їх противірусними препаратами, щоб полегшити їхні симптоми», — сказала провідний автор Зої Суонк, доктор філософії, постдокторського дослідження співробітник відділення патології Бригама та жіночої лікарні.

Розширені методи виявлення та результати дослідження

У дослідженні було проаналізовано 1569 зразків крові, відібраних у 706 осіб, у тому числі 392 учасників з ініціативи RECOVER (RECOVER), у яких раніше були позитивні тести на COVID-інфекцію. За допомогою розробленого ними високочутливого тесту дослідники шукали цілі та часткові білки вірусу SARS-CoV-2. Вони також проаналізували дані тривалих симптомів COVID учасників, використовуючи дані електронної медичної карти або опитування, зібрані одночасно, коли брали зразки крові.

Порівняно з людьми, які не повідомляли про тривалі симптоми COVID, ті, хто повідомили про стійкі симптоми, що вражають серце і легені, мозок і опорно-руховий апарат, багато систем органів, мали приблизно вдвічі більше шансів мати білки SARS-CoV-2, що циркулюють у їхній крові. Дослідницька група змогла виявити спайковий білок та інші компоненти вірусу SARS-CoV-2 за допомогою Simoa, ультрачутливого тесту для виявлення окремих молекул. Серед симптомів тривалого COVID-19, які зазвичай повідомляються, включали втому, туман у мозку, біль у м’язах, суглобах, спині, головний біль, порушення сну, втрату нюху чи смаку та шлунково-кишкові симптоми.

Зокрема, 43% людей із тривалими симптомами COVID, що вражають три основні системи організму, включаючи серцево-легеневу, кістково-м’язову та неврологічну системи, дали позитивний результат на вірусні білки протягом 1–14 місяців після позитивного тесту на COVID. Але лише 21% тих, хто не повідомляв про жодні тривалі симптоми COVID, дали позитивний результат тесту на біомаркери SARS-CoV-2 за той самий період.

Цілком можливо, що стійка інфекція пояснює деякі – але не всі – симптоми хворих на COVID-19. Якщо це так, тестування та лікування можуть допомогти у виявленні пацієнтів, яким може бути корисно таке лікування, як противірусні препарати.

Численні причини тривалого COVID

Одне із запитань, які піднімає дослідження, полягає в тому, чому більше половини пацієнтів із широкими тривалими симптомами COVID дали негативний результат на стійкі вірусні білки.

«Це відкриття вказує на те, що, ймовірно, існує більше ніж одна причина тривалого COVID-19», — сказав Девід Уолт, доктор філософії, професор патології в Бригамській жіночій лікарні та головний дослідник дослідження. «Наприклад, іншою можливою причиною довготривалих симптомів COVID може бути те, що вірус завдає шкоди імунній системі, спричиняючи продовження імунної дисфункції після того, як вірус буде очищений».

Поточні дослідження та майбутні напрямки

Щоб краще зрозуміти, чи стоїть за тривалими симптомами COVID у деяких людей триваюча інфекція, Суонк, Уолт та інші дослідники зараз проводять подальші дослідження. Вони аналізують зразки крові та дані про симптоми у більших групах пацієнтів, включаючи людей різного віку та тих, хто має ослаблений імунітет. Таким чином вони також можуть побачити, чи ймовірність того, що деякі люди мають стійкий вірус в організмі, є більшою.

«Ми все ще багато чого не знаємо про те, як цей вірус впливає на людей», — сказав Девід С. Гофф, доктор медичних наук, доктор філософії, старший науковий програмний директор Керівного комітету консорціуму спостережень RECOVER і директор відділу серцево-судинних наук у Національному інституті серця, легенів і крові (NHLBI), що є частиною NIH. «Ці типи досліджень мають вирішальне значення, щоб допомогти дослідникам краще зрозуміти механізми, що лежать в основі тривалого COVID-19 — це допоможе нам наблизитися до визначення правильних цілей для лікування».

Гофф додав, що ці результати також підтверджують постійні зусилля з вивчення противірусних методів лікування.

Аналіз крові на SARS-CoV-2, розроблений дослідниками Brigham and Women’s, зараз також використовується в національному дослідженні під назвою RECOVER-VITAL, яке перевіряє, чи допомагає противірусний препарат пацієнтам одужати від тривалого COVID. Дослідження RECOVER-VITAL перевіряє кров пацієнтів до та після лікування противірусними препаратами, щоб визначити, чи лікування усуває стійкі вірусні білки в крові.

Потенційна персистенція вірусу при інших захворюваннях

Думка про те, що вірус може залишатися в організмі та викликати триваючі симптоми через кілька місяців після інфікування, не є унікальною для COVID. «Інші віруси пов’язані з подібними післягострими синдромами», — сказав Суонк. Вона зазначила, що дослідження на тваринах виявили білки вірусів Ебола та Зіка в тканинах після інфікування, і ці віруси також були пов’язані з постінфекційними захворюваннями.

Джерело матеріала
loader
loader