Сухорукова: «Турнікети й аптечки в нас — заявка номер два після броньованого транспорту»
Сухорукова: «Турнікети й аптечки в нас — заявка номер два після броньованого транспорту»

Сухорукова: «Турнікети й аптечки в нас — заявка номер два після броньованого транспорту»

Сухорукова: «Турнікети й аптечки в нас — заявка номер два після броньованого транспорту»

Лабораторія при Міноборони отримала зразки турнікетів, механічні критерії яких виписані на основі критеріїв ТССС.

Під обсяги надання медичної допомоги прописаний склад аптечок, які разом з турнікетами, на другому місці по запитах, після броньованого транспорту. Про те, коли частини перекомплектують свої аптечки, а також про відсіювання неякісних турнікетів, в інтерв’ю ZN.UA розповіла директорка Департаменту охорони здоров’я при Міноборони Оксана Сухорукова, з якою поспілкувалася Алла Котляр.

«Немає конкретних термінів, коли це має статися. Завдяки нашим партнерам у нас є чим доповнити аптечки. Для цього військова частина має подати заявку до командування Медичних сил (КМС) і отримати необхідне майно», – зазначила Сухорукова у відповідь на питання щодо термінів перекомплектування аптечок. 

Що стосується якості турнікетів, то директорка департаменту розповіла, що в Міноборони є лабораторія, яка тестує військове майно. Сухорукова додала, що механічні характеристики турнікетів на основі критеріїв ТССС вже виписали, а КМС вже передали їх зразки до цієї лабораторії.

«Зараз чекаємо на відповідь від них, зокрема й інформацію, яке обладнання та спеціалісти в них є для такого тестування, а яке ще необхідно поставити. Паралельно зробили заявку партнерам на те обладнання, яке ми вже опрацювали й розуміємо, що воно нам потрібне. Після попередніх досліджень турнікетів ми зможемо покращити та стандартизувати вимоги до них, а також методологію проведення досліджень. Але треба розуміти, що перевірки самих лише фізичних властивостей турнікетів недостатньо, тому працюємо й над так званими функціональними вимогами та методикою їх визначення», – каже Сухорукова.

Терміни створення останніх, додала директорка департаменту, залежать від відповіді лабораторії.

Водночас говорячи про постачання аптечок, Сухорукова зауважила, що договори підписані не лише з компаніями Німеччини. За її словами, зараз мова йде про постачання 500 тисяч штук аптечок, і їх привозять партіями. Після отримання, запевнила директорка департаменту, аптечки відправляють військовим, закриваючи заявки.

«Турнікети й аптечки в нас — заявка номер два після броньованого транспорту», – додала Сухорукова.

Нагадаємо, департамент охорони здоров’я при Міноборони продовжує працювати над впровадженням єдиного медичного простору, тобто над об'єднанням всіх медичних ресурсів, які має, зрозумілого фінансування та управління. Зокрема, саме зараз спеціалісти тестують впровадження МІС на передових хірургічних підрозділах.

Гроші на медицину, за словами Сухорукової, виділяються. Але їх недостатньо, враховуючи, що Україна перебуває у стані війни. 

Джерело матеріала
loader
loader