План перемоги Зеленського: що відомо
План перемоги Зеленського: що відомо

План перемоги Зеленського: що відомо

Президент України Володимир Зеленський прибув до США, щоб взяти участь у Генеральній асамблеї ООН та подати свій план перемоги у війні Росії з Україною. Відомо, що першим план побачить президент США Джо Байден, а потім, за словами українського глави, з ним ознайомляться всі лідери країн-партнерів.

- У Америки достатньо сил, щоб разом з Україною та союзниками забезпечити мир, саме як це передбачено у "Формулі миру" та у Статуті ООН, - заявив Зеленський.

План України для примусу РФ до миру не передбачає заморожування конфлікту на якійсь обраній стадії.

Як розповів радник глави Офісу президента Михайло Подоляк в ефірі національного телемарафону «Єдині новини», план перемоги складається з чотирьох ключових напрямків: дипломатичний та військовий примус РФ до миру, а також політичний та економічний компоненти.

Деталі плану поки що не розкривають. Але відомо, що в його основі лежить мирний план Володимира Зеленського зразка 2022 року, який передбачав виведення всіх російських військ, відновлення кордонів України станом на 1991 рік та заходи щодо притягнення Росії до відповідальності за розв'язану війну. А також, як заявив президент Володимир Зеленський в інтерв'ю газеті The New Yorker, документ є планом зміцнення України і не вимагає від Росії співпраці для досягнення успіху.

Військовий примус РФ до миру

У даному разі враховується досвід війни у ​​Курській області, війни у ​​Донецькій області. За словами Подоляка, у плані йдеться, скільки і якої номенклатури зброї необхідно Україні і як швидко вона має з'явитися на полі бою.

– І відповідно, які інвестиції потрібні у ВПК України, щоб збільшити власне виробництво далекобійних можливостей, – пояснив радник.

При цьому військові дії на території РФ лише розширюватимуться, а неформальні обмеження, що заважають завдавати системних ударів углиб РФ, будуть зняті. Плюс постачання озброєння від партнерів мають набути більш масштабного характеру.

Політичний рух України до альянсів

- Якщо Україна хоче бути членом якогось колективного альянсу безпеки, вона має на це повне суверенне право, реалізуючи свою суб'єктність, і жодна РФ не може вказувати, будеш ти членом того чи іншого альянсу чи не будеш, – заявив Подоляк.

Зарубіжні видання, зокрема Bloomberg, вже повідомили, що Зеленський планує переконати Байдена офіційно запросити Україну до НАТО і гарантувати довгострокові поставки сучасного озброєння в рамках цього плану перемоги. Також, можливо, йтиметься про якнайшвидше входження України до Євросоюзу.

Економічні заходи

За словами Подоляка, у плані також йдеться про інвестиції в Україну та українське виробництво.

- Нам треба чітко розуміти, скільки, на які гроші та на які ліцензії ми можемо розраховувати, з погляду власного виробництва. Також потрібно прибрати Росію із глобальних ринків, щоб вони не могли продовжувати фінансувати цю війну в тому обсязі, в якому вони це роблять сьогодні, – додав радник голови ОПУ.

Передбачається, що буде запропоновано провести аудит санкцій, що діють проти країни-агресора, і запровадження нових.

Дипломатичні важелі тиску

Четверта складова мирного плану Зеленського - дипломатичний примус держави-агресора під назвою «Росія» до миру.

- Пропозиції України – це не про теорію, не про те, що можливо, як можливо, як теоретично ми можемо про це думати і т.д. План України побудований на фактологічному аналізі того, що відбувається, по-перше, на лінії фронту, по-друге, у Курській області на території РФ. Там є аналіз того, як можна використовувати ефективну зброю, якщо вона буде у відповідній кількості, як це впливатиме на ситуацію на лінії фронту та соціальні настрої у РФ, – зазначив Подоляк.

За словами радника президента, сьогодні Україна чітко розуміє, що це за війна, і бачить наслідки цієї війни, а також наслідки, якщо раптом з'явиться рішення щодо заморожування конфлікту. Як мінімум - політичний режим у РФ буде законсервований надовго (втім, цей процес консервації відбувається в Росії самостійно і без приводів ззовні).

Підсумовуючи, Михайло Подоляк заявив: мирний план України в жодному разі не передбачає жодних «напівзаходів». Що ж, залишилося дочекатися оголошення цього плану широкому загалу.

До речі

Якщо Байден не підтримає плану перемоги, Україна продовжить жити за планом “Б”

В інтерв'ю The New Yorker президент Володимир Зеленський назвав план, який хоче подати американському президенту, планом «А».

– Ми роками жили за планом «Б». План «А» було запропоновано до повномасштабної війни, коли ми закликали до двох речей: превентивних санкцій та превентивного посилення України різними видами зброї. Я сказав нашим партнерам: якщо Україна буде дуже сильною, нічого не станеться. Вони не послухали. З того часу вони всі визнали мою правоту. Зміцнення України значно понизило б ймовірність вторгнення Путіна. Тепер я пропоную новий план - «А», – сказав Зеленський.

Однак якщо цей план не буде підтриманий, то Україні доведеться продовжувати жити в рамках плану «Б».

- Це жахлива думка. Це означатиме, що Байден не хоче закінчувати війну будь-яким чином, який позбавить Росію перемоги. І ми зрештою отримаємо дуже довгу війну - неможливу, виснажливу ситуацію, яка забере життя величезної кількості людей, - підкреслив президент України.

Теги за темою
Володимир Зеленський Джо Байден ООН
Джерело матеріала
loader