ЄС виділив $100 мільярдів країнам, що розвиваються, й хоче подвоїти цю допомогу - Мішель
ЄС виділив $100 мільярдів країнам, що розвиваються, й хоче подвоїти цю допомогу - Мішель

ЄС виділив $100 мільярдів країнам, що розвиваються, й хоче подвоїти цю допомогу - Мішель

Європейський Союз протягом 2023 року виділив 100 мільярдів доларів на допомогу країнам, що розвиваються, і якщо всі партнери по G7 слідуватимуть цьому прикладу, обсяг допомоги можливо подвоїти та спрямувати на допомогу нужденним країнам.

Про це у Нью-Йорку під час виступу з трибуни Саміту майбутнього, який відбувається в рамках заходів Генеральної Асамблеї ООН, заявив президент Європейської ради Шарль Мішель, повідомляє кореспондент Укрінформу. 

«Ми виконали наше зобов’язання та спрямували 100 мільярдів доларів для країн, що розвиваються. ЄС бере на себе роль лідера, але ми всі знаємо, що цього недостатньо. Ми маємо виконати наші минулі зобов’язання. У 2023 році ODA (офіційна допомога на розвиток) від ЄС досягла 0,76 відсотка від нашого ВВП, що становить суму, більшу за 100 мільярдів доларів. І ми закликаємо інших партнерів, включаючи членів G7, слідувати нашому прикладу. Якщо всі члени G7 відповідатимуть рівню наших амбіцій, це згенерує додатково 100 мільярдів доларів кожного року», - зазначив Мішель. 

Він закликав учасників Саміту майбутнього підвищити ефективність та інклюзивність всієї міжнародної фінансової інфраструктури, та відзначив: країни, що розвиваються, потребують державних та приватних вкладень, і вони потребують їх уже тепер. 

«Ми також маємо подолати проблему боргів, тому що не можемо вважати за прийнятне, що країни з низькими та середніми статками мають обирати між боротьбою проти бідності та боротьбою з кліматичними змінами. Вони мають робити обидві ці речі, і ми маємо підтримати їх, щоб вони могли робити це одночасно», - сказав президент Євроради.

Він навів приклад: минулого року деякі країни з малим та середнім рівнем доходів вимушені були сплачувати за обслуговування державного боргу в середньому в шість разів більше, ніж розвинуті країни, такі як Німеччина. За словами Мішеля, запропоновані G20 рамкові угоди для вирішення цієї проблеми є «добрим інструментом», але ЄС разом із партнерами ще має докласти зусиль, щоб зробити його ефективнішим, прозорішим та вчасним. 

Представник ЄС подякував генеральному секретареві ООН Антоніу Гуттерешу, а також усім залученим країнам за лідерство й конструктивну роботу над прийнятим на саміті міжнародним «Пактом майбутнього», який підписали 123 країни світу. 

«Цей Пакт для майбутнього є потужним сигналом впевненості у тому, що, незважаючи на відмінності між нами, незважаючи на виклики, які постають перед нами, ми можемо і хочемо працювати разом. Ви можете розраховувати на те, що ЄС залишатиметься сильним та надійним партнером, що дозволить цьому Пакту бути успішним», - додав Мішель. 

Як повідомляв Укрінформ, Генеральна Асамблея ООН схвалила в неділю головний документ Саміту майбутнього, так званий Пакт майбутнього, незважаючи на спротив Росії. Цей документ на 42 сторінки відображає наміри країн щодо розв’язання глобальних проблем – від воєнних конфліктів і зміни клімату до штучного інтелекту й реформування ООН і глобальних інституцій.

В понеділок на Саміті майбутнього, що відбувається у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку, приблизно о 15:00 (22:00 за Києвом) виступить Президент України Володимир Зеленський.

Теги за темою
Євросоюз Гроші ООН
Джерело матеріала
loader
loader