Як передає Укрінформ, про це інформує пресслужба міністерства у Фейсбуці.
«17 вересня 2024 року Міністерством юстиції України подано до Вищого антикорупційного суду другий позов про застосування санкції, передбаченої пунктом 1-1 частини 1 статті 4 Закону України «Про санкції» до Богуслаєва Вячеслава Олександровича», - ідеться в повідомленні.
Вячеслав Богуслаєв - колишній народний депутат V-VIII скликань Верховної Ради України, експрезидент АТ «Мотор Січ».
У міністерстві нагадують, що 18 квітня 2024 року ВАКС ухвалив рішення, яким адміністративний позов Мін’юсту задоволено та застосовано до Богуслаєва санкцію, передбачену пунктом 1-1 частини першої статті 4 Закону України «Про санкції» та стягнуто в дохід держави активи, а саме: 14 об’єктів нерухомого майна в Запорізькій області (зокрема, житлові будинки, земельні ділянки, гараж, рибстан «Коса Обіточна», адмінбудівлі); майнові права на торговельні марки (та майнові права на патенти та промислові зразки (2); частки в статутному капіталі в 6 юридичних особах; 339 одиниць вогнепальної зброї; грошові кошти, розміщені на банківських рахунках.
Так, 25 червня 2024 року Апеляційна палата ВАКС ухвалила постанову, якою рішення ВАКС від 18 квітня 2024 року залишено без змін.
«До стягнення Міністерством юстиції України заявлено майно, яким Богуслаєв В.О. володіє прямо. Зокрема, об’єкт нерухомого майна та 100% частки у статутному капіталі ТОВ «ІННОВА»», - пояснили у міністерстві.
Як повідомлялося, 18 квітня 2024 року Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Міністерства юстиції про застосування санкції у вигляді стягнення активів експрезидента АТ «Мотор Січ» Вячеслава Богуслаєва та колишнього топменеджера компанії Петра Кононенка.
23 жовтня 2022 року СБУ Богуслаєва і начальника департаменту зовнішньоекономічної діяльності «Мотор Січі» було затримано за підозрою у колабораційній діяльності та пособництві РФ.
Затримання відбулося в межах кримінального провадження про незаконне постачання з боку «Мотор Січі» товарів військового призначення для російської штурмової авіації. За даними слідства, посадовці налагодили транснаціональні канали незаконного постачання оптових партій авіадвигунів до Росії. Отриману продукцію загарбники використовували для виробництва та ремонту ударних вертольотів.
Підозрюваним обрали запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою. Напередодні суд продовжив строк тримання під вартою Богуслаєву та його спільнику до 10 червня.
У жовтні 2023 року СБУ передала до суду справу Богуслаєва та заарештувала його активи на понад 12 млрд грн.