Багато людей знають, що основна функція печінки – очищення організму від токсинів. Проте, цей орган також переробляє поживні речовини з їжі, фільтрує кров, метаболізує ліки, зберігає глікоген, виробляє хімічні речовини для згортання крові, синтезує жовч і допомагає регулювати рівень цукру в крові.
Печінка дійсно заслуговує на вашу турботу та включення в раціон найкорисніших фруктів для її підтримки. Більше про це пише видання eatthis.com.
За даними клініки Мейо, запалення печінки є однією з основних причин смерті у світі. Ця хвороба викликана накопиченням жиру в печінці, яке зазвичай є результатом надмірної ваги, високого рівня цукру в крові та підвищеного рівня тригліцеридів. Щоб уникнути запалення, потрібно дотримуватися загальних рекомендацій для підтримки здоров’я: втрачати вагу, зменшувати споживання цукру, займатися фізичною активністю і контролювати рівень холестерину.
Одним із кращих способів захистити свою печінку є вживання продуктів, що борються з її запаленням. Чорниця, наприклад, є відмінним вибором для підтримки здоров’я печінки.
"Дика чорниця містить найбільшу концентрацію антоціанів, природних пігментів, які надають ягодам їхній яскравий синій колір. Антоціани можуть допомогти зменшити окислювальний стрес в печінці і знизити запалення", – говорить дієтолог Лорен Манакер.
Антоціани містяться в шкірці червоних, фіолетових і синіх плодів, овочів і злаків. Дослідження показують, що їх концентрація прямо пропорційна інтенсивності кольору. Таким чином, чорниця, ожина, малина, журавлина, смородина і полуниця – це відмінні джерела антиоксидантів. Чим темніший колір, тим більше антоціанів у плодах.
Манакер підкреслює, що не слід споживати чорницю у надмірних кількостях.
"Занадто велике споживання фруктів та ягід може призвести до надмірного споживання фруктози, що може негативно вплинути на печінку. Але розумні порції є цілком корисними. Додавання дикої чорниці до смузі, йогурту або вживання їх окремо може стати одним з кращих способів підтримки здоров’я печінки", – підсумовує вона.
Раніше OBOZ.UA розповідав, чим корисний зелений чай.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram та Viber, щоб бути в курсі останніх подій.
Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.