В Європі продовжує вирувати циклон "Борис". Від негоди постраждали Австрія, Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія та Чехія. Внаслідок найсильніших за останні десятиліття повенейу Центральній Європі загинуло вже щонайменше 17 людей.
Про це повідомило CNN. У Польщі затопило ще одне місто – Левін-Бжеський Опольського воєводства, а в столиці Словаччини Братиславі повінь на Дунаї ймовірно досягла піка – рівень води сягнув 9,6 метра.
У Польщі загинуло щонайменше чотири людини. Прем'єр-міністр Дональд Туск 16 вересня оголосив про виділення 260 мільйонів доларів (1 мільярд злотих) на надзвичайну допомогу найбільш постраждалим регіонам країни. Також він зазначив, що країна має намір звернутися до Європейського Союзу з проханням про екстрену фінансову допомогу.
Пацієнтів лікарні у місті Ниса, зокрема вагітних жінок, довелося евакуювати після того, як губернатор міста заявив, що установа більше не може функціонувати належним чином.
Місто Клодзко майже повністю занурилося під воду, а один із мостів став повністю недоступним.
Влада міста Левін-Бжеський Опольського воєводства закликала мешканців евакуюватися через затоплення вулиць, а у Вроцлаві у Нижній Сілезії підіймають набережну, аби захистити райони від можливого затоплення. Для цього використали 40 тисяч мішків із піском.
У Чехії загинуло щонайменше троє людей. Також тисячі жителів залишилися без гарячої води й електрики після того, як влада закрила теплоелектростанції.
В місті Острава, яке розташоване за 15 кілометрів (9 миль) від польського кордону, теплоелектростанція Veolia була змушена повністю зупинитися через повінь, внаслідок чого 280 000 мешканців міста залишилися без гарячої води. Влада також стурбована ситуацією в чеському місті Литовле, де 80% будинків затоплені.
У гірському містечку Єсеник, де звикли вітати відвідувачів спа-курортів, місцеві жителі намагаються впоратися з брудними паводковими водами.
У Румунії за останні кілька днів загинуло сім людей.
В Австрії 15 вересня загинув пожежник, а 16 вересня аварійні служби знайшли мертвими двох чоловіків віком 70 і 80 років. Вони потонули у власних будинках у Нижній Австрії. Регін продовжує перебувати у складному становищі.
В Угорщині прем'єр-міністр Віктор Орбан намагається розвіяти занепокоєння мешканців столиці Будапешту. У відеозверненні, знятому на західних берегах Дунаю, Орбан сказав, що угорські експерти з управління водними ресурсами "впевнені", що рівень води не перевищить попередні рекорди.
У Словаччині метеорологи вважають, що рівень води вже стабілізувався і далі буде спадати, оскільки така тенденція вже спостерігається вище за течією в Австрії. У Братиславі 16 вересня були підтоплені деякі прибережні ділянки. "ППопливла", зокрема, і будівля міністерства спорту.
Як повідомляв OBOZ.UA, негода у Європі вирує вже кілька днів. З неділі, 15 вересня, евакуйовано тисячі людей, знеструмлено сотні тисяч домогосподарств, попадали дерева, зруйновано лінії електропередач, відбулися значні перебої в залізничному русі.
Україна запропонувала Польщі та Чехії допомогу у боротьбі з повенями. Влада країни висловила готовність негайно відправити сотні рятувальників, оснащених спеціальним обладнанням.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!