Джейк Салліван, радник президента США з національної безпеки, відверто визнав наявність затримок у постачанні допомоги Україні, але наголосив, що причина криється не у відсутності політичної волі, а у складностях логістики.
Про це він сказав у ході віртуальної конференції Ялтинської європейської стратегії, пише Bloomberg.
"Це не питання політичної волі. Це питання подолання важкої та складної логістики", - сказав представник Білого дому.
Салліван зазначив, що Сполучені Штати усвідомлюють всю серйозність становища України та мають намір посилити свою підтримку. Найближчим часом очікується анонс нового "значного" пакета допомоги, який має надійти до кінця місяця.
Особлива увага була приділена питанню використання західної зброї великої дальності по цілям у російському тилу. Ця тема залишається предметом активних обговорень між союзниками і буде одним із ключових питань на майбутній зустрічі президентів Байдена та Зеленського у Нью-Йорку, куди український лідер прибуде для участі у сесії Генеральної Асамблеї ООН.
Салліван з ентузіазмом обізвався про намір Зеленського представити свій план перемоги у війні з Росією. За його словами, американська сторона з нетерпінням чекає на можливість обговорити цю комплексну стратегію.
Байден, у свою чергу, має намір максимально ефективно використати місяці свого президентства, що залишилися, щоб "поставити Україну в найкраще можливе становище для того, щоб вона могла перемогти". Додамо, що раніше ЗМІ повідомили, що США знайшли спосіб "врятувати" фінансову допомогу для України на $5,8 млрд, які можуть згоріти наприкінці вересня.
Не оминув Салліван і питання безпеки. Він висловив стурбованість можливими російськими ударами по українських атомних електростанціях.
"Росіяни виявили повну безцеремонність у своїх нападах на цивільну енергетичну інфраструктуру. Вони вже стріляли українськими атомними електростанціями раніше, і я думаю, що ми можемо побачити це знову", - сказав він.
Раніше міністр егнергетики України Германі Галущенко повідомив, що подальші російські удари по енергосистемі України можуть призвести до надзвичайної ситуації на одній із трьох робочих атомних електростанцій.