Як не прокидатися посеред ночі: рекомендації від фахівця
Як не прокидатися посеред ночі: рекомендації від фахівця

Як не прокидатися посеред ночі: рекомендації від фахівця

Пробудження серед ночі є поширеною проблемою. Якщо ви часто прокидаєтеся і потім довго не можете заснути, ви не висипаєтеся як слід. Втома з часом накопичується та веде до досить неприємних наслідків для фізичного та психічного здоров'я наслідків.

Доктор Майк Бол поділився кількома корисними рекомендаціями, як уникнути небажаних порушень сну та забезпечити якісний нічний відпочинок. Дотримуючись правильного розпорядку перед сном, ви наблизитеся до того, щоб спати спокійно, пише eatthis.com.

Не перевантажуйте себе перед сном

Надмірна фізична активність менш ніж за годину до сну може зашкодити вашому відпочинку. За даними Sleep Foundation, тіло не встигає охолонути, що може затримати процес засинання та спричинити кілька нічних пробуджень. Дослідження, проведене у 2020 році, свідчить, що варто уникати помірних навантажень щонайменше за півтори години до сну. Тому плануйте свої тренування на час, який не завадить вашому нічному відпочинку.

Не їжте багато

Як і з фізичними навантаженнями, не варто переїдати перед тим, як лягати спати. Велика порція їжі може стати причиною ваших нічних пробуджень. Дослідження, опубліковане в Journal of Clinical Sleep Medicine, показало, що їжа з низьким вмістом клітковини, але з високим вмістом цукру та насичених жирів може порушити сон.

"Обирайте здорові продукти перед сном: наприклад, атлантичний лосось, рис, мигдаль, вишні або ромашковий чай", – радить Майк.

Уникайте синього світла

Гортання соцмереж або перегляд серіалів безпосередньо перед сном можуть збити ваш біологічний годинник, що призведе до фрагментованого сну. Вплив будь-якого світла пригнічує вироблення мелатоніну, але, як показало дослідження Гарварду, синє світло є особливо шкідливим. Мелатонін під дією синього світла затримується майже вдвічі довше, ніж під впливом зеленого. Тому обмежте перегляд екрану перед сном.

І якщо ви прокинулися вночі – не хвилюйтеся

І нарешті, якщо ви прокидаєтесь посеред ночі, не варто панікувати! Як каже доктор Майк: "Якщо я прокидаюсь, я не надто переймаюся. Час, який ви витрачаєте на переживання про сон, лише ускладнює процес засинання". Натомість визнайте, що ваше тіло прокинулося, і подумайте про щось приємне. Зазвичай, ви заснете швидше, ніж очікуєте.

Раніше OBOZ.UA пояснював, як щоденна прогулянка може покращити сон. 

Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram та Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Джерело матеріала
loader