Шлюмбергера, або різдвяний кактус може чудово прикрасити вашу оселю до сезону зимових свят. Але для цього кімнатній рослині потрібен відповідний догляд.
Експерти з домашнього садівництва стверджують, що для пишного цвітіння рослині потрібне правильне підживлення наприкінці літа. OBOZ.UA розповідає про ефективні домашні засоби, які допоможуть наситити рослину потрібними їй поживними речовинами.
Чому важливе підживлення шлюмбергери у вересні
На рубежі літа і осені рослина після інтенсивного періоду росту переходить у фазу спокою. Це ідеальний час для забезпечення належного зволоження, яке підготує рослину до зимового цвітіння. У цей час квітка потребує менше води, проте вирішальне значення має те, чим ви її поллєте.
Підживлення чорним чаєм
Одним із рекомендованих способів підживлення є полив рослини заваркою чорного чаю. цей напій містить дубильні речовини, які зміцнюють рослину і стимулюють її цвітіння. Приготувати такий настій просто – достатньо заварити міцний чай, а потім охолодити і розвести його у воді в пропорції 1:1. Використовувати цю суміш можна раз на тиждень, поки рослина не почне випускати бутони.
Банановий настій
Ще один перевірений спосіб підживити шлюмбергеру – використання бананового настою. Бананова шкірка містить багато калію, який стимулює цвітіння. Щоб приготувати такий настій, просто залийте шкірку одного банану половиною літра окропу і залиште на кілька годин. Коли рідина охолоне, шкірку дістаньте, а настій перелийте у пляшку з кришкою і поставте у темне місце. Поливайте цією рідиною квітку раз на два тижні.
Рекомендації з догляду за шлюмбергерою восени
Полив декоративної рослини на початку осені вимагає помірності. Їй потрібен злегка вологий, а не мокрий ґрунт. Оптимальною частотою внесення води стане полив раз на тиждень. Але перевіряйте перед цим субстрат у горщику. Якщо він не просох, перенесіть полив на день чи два.
Також ефективним може бути нижній полив шлюмбергери. Наливайте їй воду у піддон, а за годину злийте надлишки. В такому разі рослина отримає рівно стільки води, скільки їй потрібно.
Як доглядати різдвяник, щоби він зацвів
Не забудьте поставити рослину у світле місце, але не під прямі сонячні промені. Ефективно стимулювати цвітіння допоможе також розміщення шлюмбергери у прохолодному місці. Саме за температури 15-18 градусів вона найкраще формує бутони.
І не забувайте про добрива. Якщо ви не хочете готувати розчин самостійно, скористайтесь готовими сумішами для квітучих рослин.
Раніше OBOZ.UA розповідав, які кухонні відходи допоможуть стимулювати цвітіння спатифілума.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.