![Назвали м'ясо, споживання якого збільшує ризики діабету на 15%](https://thumbor.my.ua/UyGLq1tQwCndY9zz35Sy849J3qM=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F5dc200fe1de03312c4dbfec2f308e6df.jpg)
Назвали м'ясо, споживання якого збільшує ризики діабету на 15%
Зокрема, споживання 100 грамів необробленого червоного м'яса, наприклад, невеликого стейка, підвищує ризик на 10%. Зв'язок підтвердили дослідники з Кембриджського університету, а результати опублікували у медижному журналі The Lancet.
Діабет – серйозна проблема сучасності
Наразі не існує ліків від діабету, проте захворювання можна контролювати. Діабет 2 типу є найпоширенішою формою захворювання, що вражає понад 500 мільйонів людей по всьому світу. Прогнозують, що до 2050 року кількість хворих може більш ніж подвоїтися.
У новому досліджені взяли участь 1,97 мільйона дорослих, понад 107 000 осіб захворіли на діабет упродовж 10 років.
Зауважте. Значною перевагою цього дослідження є те, що на відміну від попередніх досліджень, зосереджених на США та Європі, дане дослідження охоплює дані з Близького Сходу, Латинської Америки та Південної Азії.
Зв'язок надмірної ваги і діабету
Діабет 2 типу асоціюється з надмірною вагою. Компанії, такі як Novo Nordisk A/S і Eli Lilly & Co., активно інвестують у розробку методів лікування цього захворювання, зокрема препаратів Ozempic і Mounjaro.
Пацієнтам із діабетом 2 типу також можуть призначатися ін'єкції інсуліну і препарати, такі як метформін. Попри відсутність ліків від діабету, Національна програма профілактики діабету Центрів США з контролю і профілактики захворювань рекомендує фізичну активність і збалансоване харчування для контролю над захворюванням.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)