Всім чудова шипшина в ролі садової рослини. Вона і дуже красиво цвіте, і має чудову розчахлу форму куща, і на додачу дає надзвичайно корисні, багаті на вітамін С плоди.
Але збирати та зберігати ці плоди потрібно правильно, якщо ви хочете отримати від них максимальну користь. OBOZ.UA розповість, як це зробити.
Коли збирають шипшину
Період дозрівання плодів рослини – це від кінця липня до жовтня. Спіла шипшина має яскраво-червоний або помаранчевий колір. Якісні плоди тверді та пружні на дотик. Пошкоджені краще не використовувати в їжу. Збирати шипшину можна до настання заморозків, а от сушити треба одразу – не відкладати цей процес.
Сушка у духовці
Щоби шипшина не псувалась впродовж зими, її варто підсушити після збору. Почніть з того, що переберіть плоди і викиньте зіпсовані та пошкоджені. Решту розкладіть в один шар на деко для запікання і відправляйте у духовку, розігріту до 40-60 градусів – дверцята при цьому до кінця не закривайте. Процес сушки займе приблизно 7-8 годин. Час від часу деко потрібно буде легенько струшувати, а плоди перевертати.
Ще гарячу висушену шипшину засипають у полотняні мішки чи картонні ящики та як слід закривають. Вона має пролежати так 2-3 дні, щоби з плодів вийшли залишки вологи. Після цього їх чистять від чашолистків і складають на зберігання.
Як правильно зберігати висушену шипшину
Найкраще для цього підходять повітропроникні ємності. В ідеалі – полотняні мішечки. Можна скористатись і скляними банками, але накривати їх потрібно тканиною. Найкращим вибором в такому разі стане марля. Складені у контейнери плоди поміщають у темне та прохолодне місце. Своїх якостей вони не втрачають впродовж двох років.
Раніше OBOZ.UA розповідав, як у вересні правильно саджати тюльпани.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.