Німецький генерал проаналізував бойові дії в Курській області і зауважив, що їм передувала велика підготовка і серйозна розвідка. З його слів, проти росіян воює угрупування з 4-6 тисячі військових, і воно має усі шанси на успіх.
Український прорив в Курську область свідчить про те, що ЗСУ все ще здатні перемогти у війні з РФ. Російське командування протистоїть українцям піхотою, авіацією, бронетехнікою, ракетами, спецназом, але на другий тиждень наступу у бік Курська так і не змогло зупинити українців. Про те, чи вірним був план Генштабу ЗСУ і в яких напрямках відбувається прорив, начальник штабу Міноборони Німеччини, генерал Крістіан Фройдінг розповів у подкасті на YouTube-каналі Бундесверу.
Фройдінг продемонстрував прорив в Курській області на карті, яку вивели на спеціальний екран. На екрані німецький генерал показав умовних чотири напрямки атак, які проводять, орієнтовно, чотири бригади. Згідно з його оцінками, у бойових діях беруть участь 4-6 тис. осіб. Ширина прориву — 65 км, глибина — 35 км, площа території, де відбуваються бойові дії — близько 1 тис. кв. км. Військовий наголосив, що Генштабу ЗСУ, перш ніж діяти, провів надзвичайно якісну розвідку: знали особливості рельєфу і про малонавчені підрозділи ЗС РФ, які стояли на кордоні.
"Україна підготувала цю операцію дуже, дуже добре. Вона мала дуже хороші результати розвідки, також було вікно можливостей для українських збройних сил. Якщо з'являється можливість проявити ініціативу, він повинен нею скористатися. За моїми враженнями і моїми розмовами, українці повністю усвідомлюючи ризик, на який вони йдуть цією операцією. Але прорив може дати значний імпульс, якщо ця операція буде проведена успішно. І тому я добре розумію того, хто попри ризик вирішив почати цю операцію", — сказав німецький генерал.
Офіцер Бундесвер зауважив, що 1 тис. кв. км — це територія, де тривають бойові дії і не можна сказати, що там повний контроль України. Зі слів Фройдінга, це стільки ж, скільки РФ окупувала протягом восьми місяців 2024 року, тоді як українці — протягом тижня. Також він зауважив, що кількість полонених — це числа з трьома нулями, але все ж не з чотирма. Також він виділив три цілі прориву в Курській області:
- допомога частинам, які тримають оборону на Донбасі;
- психологічний фактор, який має вплинути на громадян РФ, які досі не знали, що таке війна;
- психологічний фактор, який вплине на українців та їхню віру в перемогу.
Наступ в Курській області — події 15 серпня
Зазначимо, президент України Володимир Зеленський 15 серпня розповів про те, що на території прориву в Курській області створять воєнну комендатуру, яка займатиметься цивільним населенням та стежитиме за порядком. Орієнтовна площа, яка перебуває під контролем ЗСУ, з його слів, збільшилась до 1 120 кв.км. Названо ім'я посадовця, який керуватиме частиною Курщини — це генерал Едуард Москальов.
Нагадуємо, 15 серпня військовий оглядач німецького видання розповів про просування ЗСУ ще на 3 км на північ від Суджі. Тим часом у РФ заблокували групу родичів, які шукали зниклих безвісти під час прориву в Курській області.